To nejlepší z festivalu populárně-vědeckých filmů Academia Film Olomouc uvidíte ode dneška i v Praze

 
Další 1 fotografie v galerii
Tématem letošního ročníku olomouckého AFO jsou závislosti / Pixabay
Výběr populárně vědeckých snímků z olomouckého festivalu Academia Film Olomouc (AFO) můžete shlédnout od 20. do 22. února v Národní technické knihovně v Praze.

Festivalové filmy se věnují tématům, jako je život offline, globální oteplování, etické hranice ve vědeckém bádání, lidská nesmrtelnost, úložiště databází nebo teorie superstrun.

Součástí AFO Warm-up budou i besedy s odborníky, multimediální performance v kulisách z PET lahví, studentské formule a možnost vyzkoušet si virtuální realitu v praxi. Dopolední projekce jsou zaměřené na základní a střední školy, odpolední program je určen pro širokou veřejnost.

„Tématem letošního ročníku olomouckého AFO jsou závislosti. Chtěli jsme proto jednu z nich, závislost naší společnosti na plastech, vizualizovat prostřednictvím PETOTEMU, monumentu z plastových lahví,“ uvedla Romana Vylitová z projektu Kampus Dejvice.

Čtyři metry vysoký světelný totem bude stát před budovou Národní technické knihovny až do 21. března. Jeho součástí jsou i tzv. PET cihly, materiál budoucnosti, vyvíjený na ČVUT.

Letos se Festival Academia Film Olomouc, pořádaný Univerzitou Palackého v Olomouci, koná od 24. do 29. dubna. Jde již o 53. mezinárodní setkání zájemců o populárně-vědecké filmy. Chybět opět nebudou vzdělávací snímky, diskuze a přednášky o tématech, která hýbou společností. Od výzkumu vzdálených planet a globálního oteplování přes vývoj robotiky a umělé inteligence až po postavení žen ve vědě a společnosti.

 

 
Buďte první

Mohlo by vás zajímat

Reklama