První mobilní telefony s plnou antibakteriální ochranou jsou již v prodeji i v České republice

Studie prokázaly, že mobilní telefon ve vaší kapse je 10× špinavější než toaletní sedátko / CAT
Nové mobilní telefony Cat S42 H+ a Cat B40 4G, vybavené pokročilou antimikrobiální ochranou, právě přicházejí na český trh. Tyto telefony přináší kromě odolnosti i nový standard pro hygienu zařízení.

Model Cat S42 H+ (Hygiene Plus Innovation) má vylepšenou antimikrobiální ochranu produktu zabudovanou přímo v konstrukci, což z něj činí první plně a trvale antibakteriální telefon na trhu.

Každá vnější součást telefonu, který splňuje armádní standardy, byla během výrobního procesu smíchána s přísadou Biomaster (antimikrobiální technologie na bázi iontů stříbra) pomáhající v boji proti bakteriím. Tato aktivní antimikrobiální látka testovaná dle mezinárodní normy ISO 22196 dokázala snížit množení bakteriálních buněk o více než 80 % během 15 minut, a o necelých 100 % do 24 hodin.

Cat S42 H+ je vodotěsný s certifikací IP68 a IP69. Lze jej zcela ponořit do teplé mýdlové vody a opakovaně umýt, model úspěšně podstoupil také extrémní test čištění, kdy byl celkem 3000× otřen bělícími prostředky, vystaven tlakovému testu na alkohol a testován s běžnými chemickými směsmi, jako jsou dezinfekční prostředky na ruce. Tato kombinace inovací dohromady nastavuje nový standard designu pro hygienické telefony.

Druhý model Cat B40 podporuje 4G a nabízí spolehlivé hlasové a textové připojení v těch nejnáročnějších prostředích. Nabízí stupeň krytí IP68 a IP69 a díky H+ všechny externí komponenty obsahují antimikrobiální přísadu na bázi iontů stříbra pro výjimečnou ochranu proti bakteriím (ISO22196), což zvyšuje bezpečí vaše, vašich kolegů i vaší rodiny.

Hygiena jako taková doposud nebyla nikdy důležitější – a právě mobilní telefony jsou dle Světové zdravotnické organizace (WHO) brány jako potenciální nosiči bakterií a virů, kdy při každém použití může dojít k jejich přenosu na vaši tvář či pokožku. Podle studie zveřejněné v akademickém lékařském časopise Germs v roce 2017 bylo na mobilních telefonech nalezeno více než 17 000 bakterií. Studie dále prokázaly, že mobilní telefon ve vaší kapse je 10× špinavější než toaletní sedátko.

Mohlo by vás zajímat

Reklama