Čtvrtá generace modelu Škoda Fabia bude delší a o 50 litrů se zvětší i zavazadlový prostor

 
Další 2 fotografie v galerii
Šikmý pohled na přední část odhaluje úzké přední světlomety a širokou masku chladiče / Škoda Auto
První designové skicy nadcházející čtvrté generace modelu Fabia naznačují, že novinka bude výrazně větší a dynamičtější než její předchůdci. Přechod na modulární platformu MQB-A0 koncernu Volkswagen přináší nové možnosti v uspořádání prostoru a vytváří více místa pro cestující a zavazadla.

Čtvrtá generace bude o 111 milimetrů delší a o 48 milimetrů širší než její předchůdce. Nová Fabia bude vůbec poprvé postavena na zmíněné modulární platformě MQB-A0.

Kromě ještě většího prostoru pro cestující se tak o dalších 50 litrů zvětší i zavazadlový prostor. Šikmý pohled na přední část odhaluje úzké přední světlomety a širokou masku chladiče, která je typická pro designový jazyk značky Škoda. Díky chromovanému rámečku a černým lamelám působí nová Fabia sportovně elegantním dojmem. Robustní vzhled navíc umocňují velká kola.

Protáhlý střešní spoiler s bočními finlety zajišťuje společně s aerodynamicky optimalizovanými vnějšími zpětnými zrcátky a aktivní žaluzií chladiče umístěné ve spodním otvoru pro přívod vzduchu na předním nárazníku dobrou aerodynamiku.

Zbývající skici podávají bližší představu o moderních světlech nového modelu Škoda Fabia. V ostře řezaných předních Full LED světlometech, které sahají až k masce chladiče, připomínají LED moduly ledové kvádry. Zřetelný je i modul denního svícení ve tvaru písmene L. Typické krystalické prvky značky Škoda se nacházejí také ve struktuře úzkých zadních světel, která budou k dispozici i v Full LED verzi.

Škoda Fabia je od svého uvedení na trh v roce 1999 jedním z nejprodávanějších vozů ve své třídě. První generace, která byla v roce 2000 uvedena na trh také jako combi, dosáhla za přibližně osm let počtu 1,79 milionu vyrobených vozů, zatímco druhá generace, představená na autosalonu v Ženevě v roce 2007, si našla celkem 1 704 000 zákazníků.

Mohlo by vás zajímat

Reklama