Nová mobilní aplikace AlergoStop dohlédne na léčbu

Pomocníky při léčbě jsou zejména připomínače užití léku, docházejícího balení či návštěvy lékaře / AlergoStop
Při příležitosti zítřejšího Světového dne astmatu a alergie byla představena nová mobilní aplikace AlergoStop. Tato aplikace přijde vhod prakticky každému alergikovi.

AlergoStop je první aplikací svého druhu a svým uživatelům poskytne informace o alergiích a léčbě alergií, zejména pak léčbě pomocí alergenové imunoterapie.

Alergenová imunoterapie (AIT), neboli desenzibilizační léčba, je druh léčby alergií, kdy pacient dlouhodobě užívá malou dávku daného alergenu a postupně si tak na něj zvyká. 

„Protože je léčba opravdu dlouhodobá, dokončí tuto formu léčby během 3 let dle optimistických studií jen asi každý druhý pacient. Pacienti na užití léků často zapomínají a pak mají pocit, že jim léčba dostatečně nezabírá. Pokud se však podaří dodržet pravidelné užívání, je efekt desenzibilizační léčby obvykle velmi dobrý,“ uvedl MUDr. Martin Jelínek, odborník v alergologii působící v Brně.

AIT je dlouhodobá forma léčby, která může trvat až řadu let. Nasazení léčby má svá specifika. S léčbou pylových alergií pomocí AIT je třeba začít tři až čtyři měsíce před sezónou daného alergenu. V případě léčby alergií na roztoče je léčbu nutné dodržovat po celý rok. Vědecké studie dokazují, že při dlouhodobém užívání (3-5 let) je možné výskyt alergií eliminovat.

Na pomoc alergikům ale nyní přichází novinka, mobilní aplikace AlergoStop, která jim pomůže nejen s problémy zapomínání užití léku, ale nabídne také další užitečné informace o alergiích. První aplikaci tohoto druhu vyvinula v České republice společnost Pears Health Cyber ve spolupráci se společností Stallergenes Greer. Aplikace je volně ke stažení pro systémy Android i iOS.

Díky mobilní aplikaci AlergoStop mají pacienti neustálý přehled o své léčbě. Kromě obecných informací o alergii a alergenové imunoterapii nabízí aplikace spoustu dalších výhod. Pomocníky při léčbě jsou zejména připomínače užití léku, docházejícího balení či návštěvy lékaře. Mobilní aplikace disponuje také pylovým kalendářem, díky kterému mají její uživatelé přehled o konkrétních obdobích výskytu daného pylu ve vzduchu.

Aplikace AlergoStop je unikátní v možnosti upravení připomínače užití léků pro konkrétní léčivý přípravek a možnosti rozplánování léčby. Aplikace také disponuje uzamčenou sekcí s informacemi o konkrétních léčivých přípravcích partnera projektu. U těchto konkrétních léčivých přípravků mohou uživatelé mobilní aplikace AlergoStop najít také příbalový leták přípravku nebo video pro snadnější užití léku. Odemčení této sekce je pak uživatelům umožněno na základě kódu, který pacient dostane od svého lékaře spolu s předpisem léku. 

Mohlo by vás zajímat

Reklama