Odolný a lehký 13,3palcový notebook Tecra s výdrží až 14 hodin

Pro nabíjení a připojení dalších periferií disponuje model flexibilním portem USB Type-C / Dynabook
Nový notebook Tecra A30-G společnosti Dynabook zaujme velmi kompaktním provedením s tenkým šasi z tvrzeného plastu a hmotností pouhých 1,2 kilogramu.

Jeho dalším praktickým prvkem je podsvícená klávesnice a antireflexní displej s úhlopříčkou 13,3“ a vysokým jasem až 470 Nitů, který zajišťuje dobrou čitelnost obrazovky za všech světelných podmínek.

Uživatelé ocení také dlouhou výdrž na baterii po dobu až 14 hodin, přesný dotykový panel Precision Touch Pad a rychlé SSD disky.

Pro nabíjení a připojení dalších periferií disponuje model A30-G flexibilním portem USB Type-C, dalšími dvěma konektory USB 3.1 a HDMI rozhraním v plné velikosti. K dispozici je také samostatně dodávaná hardwarová redukce z USB-C na VGA a v případě potřeby připojení většího množství zařízení také volitelná dokovací stanice USB-C.

Spolehlivé a rychlé připojení k internetu a síti zajišťuje Gigabit LAN port spolu s bezdrátovým síťovým adaptérem Intel Wi-Fi 6 AX200, který minimalizuje riziko výpadků připojení.

O zabezpečení se stará speciální systém BIOS společnosti Dynabook chránící přístroj před kybernetickými útoky. Ten doplňuje Trusted Platform Module (TPM), který umožňuje šifrovat uložená data a také konfigurovat využití portů podle bezpečnostních kritérií společnosti.

Dále je k dispozici široké možnosti autentizačních funkcí. BIOS i přístup k datům uloženým na SSD disku může být zabezpečen biometrickým ověřením uživatele a pro zamezení neoprávněného přístupu je možné využít také volitelně čipovou kartu či dvouúrovňovou autentizaci s využitím Windows Hello, IR kamery a čtečky otisků prstů.

Všechny tři zástupci řady A30-G, kteří se dostávají na český trh, jsou osazeny rychlým SSD diskem M.2. Základním modelem je Tecra A30-G-15A s procesorem Intel Core i3 (10110U), 8 GB operační paměti a 256 GB SSD s cenou 26 290 Kč.

Náročnější zákazníci mohou vybírat mezi notebookem Tecra A30-G-10Q s procesorem Intel Core i5 (10210U), 8 GB RAM a 256 GB SSD dostupným za 29 990 Kč nebo nejvyšším modelem Tecra A30-G-10T s procesorem Core i7 (10510U), rozšířenou kapacitou operační paměti na 16 GB, a SSD diskem 512 GB, který je na trhu za 36 190 Kč.

Mohlo by vás zajímat

Reklama