Notebook Xiaomi Mi Pro toho umí spoustu, ale všechno přece jen ne. Zklamáním je hlavně displej

Displej u Mi Notebooku Pro není úplně špičkový / Xiaomi
Firma Xiaomi si je evidentně jistá sama sebou, když v těchto dnech, co se objevily i novinky od Apple, přinesla i ona na trh nový produkt - noteboook Xiaomi Mi Noteboook Pro.

Zařízení bylo poprvé oficiálně uvedeno v Pekingu a bráno čistě papírově má Xiaomi Mi Noteboook Pro výhodu: stejný design, údajně super výkon, víc praktické uspořádání portů – dvojice USB-A, dvojice USB-C, plný HDMI a SD slot. Nejvíce úžasná je bezesporu jeho cena, která dosahuje jen cca poloviny toho, jakou požaduje Apple.

Při osobním „pohrání si“ s notebookem se zdálo, že i kvalita konstrukce je přijatelná. Nicméně nejde o stejně štíhlou záležitost, za jakou ho Xiaomi proti Macbooku Pro prezentovala. Další velké příjemné překvapení je trackpad, jenž nepřekvapivě funguje stejně jako Apple Force Touch a je opravdu příjemnější co do obsluhy, nežli většina strojů s Windows. Někdo jistě bude vnímat jako plus i to, že je tu i čtečka otisků prstů (vestavěno do trackpadu nahoře vpravo), přičemž klávesnice je stabilní.

Bohužel ale, je tu jeden prvek Mi Notebooku Pro, který patrně odradí mnoho zákazníků, jenž ho právě proti MacBooku Pro budou zvažovat – displej! Barevná reprodukce je OK, ale panel je zde extrémně lesklý a má rozlišení jen 1080p, což vypadá při dané velikosti 15,6“ velmi pixelovaně a možnost vyměnit jej za jemnější tu prostě není. Nový MacBook Pro sice nemá SD slot, ale bude se na něm jistě s obrázky a videem lépe pracovat. Inu, jak si člověk zvykne na vyšší rozlišení, zpět se mu nechce…

Je dost možné, že to většina lidí asi nebude řešit a nejvíce motivujícím faktorem při nákupu bude právě ona ušetřená tisícovka USD proti Apple. Xiaomi sdělila ústy svého šéfa i to, že její model z minulého roku (Mi Notebook Air) byl v Číně mezi slim-notebooky číslem jedna, takže jistou hybnost značka rozhodně má...

Novinka Mi Notebook Pro bude v prodeji co nevidět, začne se prodávat od 850 USD za model s 8 GB RAM a i5 CPU. Kdo ovšem bude uvažovat o i7 + 16 GB RAM + Nvidia GeForce MX150 GPU, bude si muset připlatit na 1070 USD.

Mohlo by vás zajímat

Reklama