Přenosné projektory BenQ s 2.1kanálovými reproduktory

Přenosný projektor GS50 zaujme nízkou hmotností a vysokou odolností / BenQ
Chytré přenosné projektory GV30 a GS50 s sebou přináší novinku v podobě 2.1kanálového zvuku přenášeného také přes Bluetooth, nabízí tak výraznější detaily zejména v hlubším basovém spektru.

Malý projektor BenQ GV30 s rozměry cca 20x20x12 centimetrů v sobě ukrývá LED zdroj světla produkující svítivost 300 ANSI lumenů a rozlišení 1280×720 pixelů.

Netradiční kapkovitý tvar má i svůj funkční důvod, výrobce díky němu umožňuje 135° široký úhel projekce otočením kolem horizontální osy. Kromě klasického napájecího jacka jsou pro přenos audio a video signálu k dispozici USB-C a HDMI 1.4b.

To projektor BenQ GS50, opatřený LED zdrojem světla, rozsvítí Full HD 1920×1080 plochu výkonem 500 ANSI lumenů a podporuje HDR. Je vyveden ve tvaru kvádru o rozměrech 19x15x15 cm a disponuje certifikaci IPX2 proti postříkání vodou a pádu.

Dokládají to zejména zelené boky projektoru s ochrannou vnější vrstvou proti vodě a vnitřní vrstvou z TPU. Pod krytem na jednom z boků se nachází bohatá konektorová výbava v čele s USB-C, zajišťujícím jak datový přenos, tak napájení projektoru, a dále HDMI 2.0 a standardní USB-A.

Společnými prvky obou modelů je autentické podání barev díky technologii BenQ CinematicColor a 97% pokrytí barevného prostoru Rec. 709. Kvalitu obrazu dále umocňují speciálně navržené režimy, mezi kterými jsou například Kino a režim pro sledování přes den pro přirozený živý kontrast, maximální detaily v různém prostředí.

Jednou z hlavních vlastností je integrace kvalitního 2.1kanálového zvukového systému s oddělenými výškovými a středovými měniči a zvlášť vyhrazeným basovým reproduktorem, přinášejícím další úroveň zážitku při sledování filmů. Projektory BenQ GV30 a GS50 umožňují kompletně bezdrátový přenos z Android zařízení, ale také iOS a osobních počítačů. Integrovaný operační systém Android TV znamená také přímý přístup k obchodu Google Play a tedy i dalším multimediálním službám a aplikacím pro sledování filmů a hraní her.

Výdrž projektorů na baterii 2,5 hodiny vystačí na promítnutí celovečerního filmu. BenQ GV30 bude k dispozici v průběhu září 2021 za 15 490 Kč. BenQ GS50 bude k dispozici až v průběhu října 2021 za 18 990 Kč.

Zdroj: BenQ

Mohlo by vás zajímat

Reklama