Za tři roky bude 40 % smartphonů vybaveno 3D kamerami: technologický náskok má Apple

 
Dalších 6 fotografií v galerii
Samozřejmostí bude využití biometriky při placení / Pixabay
Drtivá většina smartphonů s operačním systémem Android si bude muset počkat nejméně do roku 2019 na podobné 3D senzorové technologie, jaké má Apple u některých svých modelů již od loňska, sdělili agentuře Reuters tři největší výrobci smartphonů.

Toto bude silně hendikepovat v dostupných technologiích třeba takový Samsung (ale i další výrobce), takže může přijít potenciálně o mnoho miliard na ziscích.

V minulých letech se vyrobilo každý rok cca 1,5 miliardy chytrých mobilů a každý z nich usiloval o to, aby v bitvě o zákazníka podal ten nejlepší výkon. A co si budeme nalhávat, právě Apple v tomto závodě často vyhrával, jelikož má na úrovni jak technologie, tak i rozpočet, takže není divu, že ve většině oblastí vede dodnes.

Když třeba Apple uvedl jeho iPhone 5S se čtečkou otisků prstů na tlačítku „Domů", a to přesně v září 2013, i jeho největšímu rivalovi (Samsung) to trvalo až do dubna dalšího roku, nežli na Androidech nabídl stejnou funkčnost (šlo tehdy o Galaxy S5), vše pak teprve následovaly i další značky.

Technologie provádějící odečítání ve 3D se berou jako další „velká věc pro zákazníka", takže se jí jen těžko někdo z výrobců vyhne. To umožní ještě přesnější detekci obličejů, stejně jako implementaci biometriky při placení, odečítání gest, též to najde užití ve virtuálních obchodech a hrách.

Gartner předpovídá, že během roku 2021 bude 40 % smartphonů vybaveno 3D kamerami. Ty půjde využít následně nejen k výše řečeným věcem, ale také k implementaci upravené reality, v níž reálné předměty budou připnuty k těm nereálným, což dnes již bývá k vidění u her AR typu.

A tohle určitě není situace, ve které by chtěl jakýkoliv z výrobců hrát druhé housle. Masově to ale určitě nenastane dříve, než za rok.

 
Buďte první

Mohlo by vás zajímat

Reklama