Zapomeňte na selfie, novou zábavou pro smartphonisty bude letos bothie

 
Další 3 fotografie v galerii
Funkce Dual-Sight umožňuje natáčet dvě videa současně / Nokia
Dělat si selfíčka už pomalu přestává bavit i ty nejvíce aktivní fanoušky tohoto oblíbeného typu fotografického autoportrétu. Zapomeňte na selfie, trendem letošního roku bude tzv. bothie! Že nevíte, o co jde?

Nejprve si prozradíme, co vlastně bothie znamená. Jde o současné nahrávání předním a zadním fotoaparátem vašeho smartphonu do jednoho videa, samozřejmě s možností online stramování na sociální sítě.

Abyste mohli začít vytvářet různé "bothie story", ovšem nestačí, že váš smartphone disponuje zadním a předním zabudovaným fotoaparátem s dostatečným rozlišením. Váš mobil totiž musí také nabízet funkci, která tzv. bothie umí zaznamenat.

Tuto funkci nabízí například Nokia 8, kde je tato vlastnost natáčení videa současně přední i zadní kamerou označená jako "Dual-Sight". Pokud telefon přepnete do tohoto režimu, tak se natáčejí současně dva videozáznamy na rozdělený displej.

Natáčené dvojité video můžete rovnou ukládat neboli streamovat na sociální sítě, jako je Facebook či Twitter, případně samozřejmě i na Youtube. Této vychytávky, kdy vidíte zároveň natáčenou scénu i emoce toho, kdo video natáčí, určitě využijí nejenom desítky, méně či více známých, youtuberů. Bothie se bude určitě líbit třeba rodičům, kteří mohou zachytit nejenom první krůčky jejich potomka, ale zároveň hrdého tatínka, který ho právě natáčí.

Smartphone Nokia 8 se z hlediska "mobilního fotografa" skutečně povedl, protože oba zabudované fotoaparáty nabízejí vysoké (13 MPix) rozlišení, navíc použitá optika je značky Carl Zeiss, což je záruka kvality. Model navíc umožňuje natáčet 4K videa s prostorovým 360° zvukem.

Mohlo by vás zajímat

Reklama