Nové síťové termokamery umožňují detekci zvuku i ochranu perimetru s využitím AI

Režim umělé inteligence dokáže klasifikovat lidi a vozidla / Axis
Kamery Q1951-E a Q1952-E společnosti Axis jsou vhodné pro zabezpečení perimetru i monitoring na velké vzdálenosti a poskytují dostatečně kvalitní termální video streamy za každého počasí a jakýchkoli světelných podmínek.

Modely Q1951-E a Q1952-E nabízejí optimální kontrast obrazu, kamera AXIS Q1952-E navíc disponuje termálním rozlišením VGA 640×480 k detailnějšímu pokrytí širokých oblastí. Díky termálním paletám můžou tyto síťové termokamery identifikovat různé zdroje tepla vyzařující stejné množství tepelné energie, což usnadňuje a zefektivňuje interpretaci scény. 

Obě kamery se dodávají s předinstalovanými funkcemi Motion Guard, Fence Guard a Loitering Guard, které slouží k proaktivnímu dohledu. Ke kamerám je dále možné zakoupit software Perimeter Defender. Tato aplikace k zabezpečení obvodu pozemku běží přímo v kameře. Software nabízí ochranu perimetru, přesnější klasifikaci osob i vozidel a snadnější, flexibilnější nastavení. Přináší tak optimální výkon v jakémkoli terénu, s menším počtem falešných poplachů i v náročných podmínkách, jako je déšť, sníh nebo scény s odlesky a stíny.

Uživatelům kamer Q1951-E/Q1952-E nabízí Perimeter Defender tři různé módy: standardní režim kalibrace, v režim AI nebo kombinovaný režim kalibrace a AI.

Standardní režim (který je jako jediný dostupný i pro další kamery kompatibilní s aplikací) vyžaduje rovný terén, správné upevnění kamery a kalibraci, mimo jiné pro případnou klasifikaci lidí a vozidel.

Režim umělé inteligence dokáže klasifikovat lidi a vozidla bez jakékoli kalibrace nebo zvláštních požadavků na terén či upevnění kamery. Kombinovaný režim kalibrace a AI zajišťuje minimální počet falešných poplachů, a navíc umožňuje synchronizaci termokamery s kamerou PTZ prostřednictvím aplikace AXIS Perimeter Defender PTZ Autotracking. 

Součástí nových síťových termokamer AXIS Q1951-E/AXIS Q1952-E je konektor pro mikrofon. Ten krom možnosti připojení zvuku otevírá příležitosti k využití analytických funkcí třetích stran. Zvuková analýza může např. detekovat agresivní chování nebo výstřely a následně spouštět definované události.

Mohlo by vás zajímat

Reklama