Již v roce 2032 se muži budou dožívat v průměru stejného věku jako ženy. Příčinou je jeden známý zlozvyk

 
Další 4 fotografie v galerii
Dnešní děti stráví s budoucím životním partnerem pravděpodobně rekordní čas / Pixabay
Podle jedné anglické studie bude průměrná délka života pro obě pohlaví za 15 let stejná. To znamená, že jak muži, tak i ženy se budou dožívat přibližně stejného věku.

místo dlouhých let nudného vdovství budou nyní ženy (co se vdají ve třiceti) schopny si „užít" celých 58 let a 6 měsíců s manželem stejného věku (těsně před tzv. diamantovou svatbou). 

Experti říkají, že je za tím měnící se množství lidí, co kouří. Jenom v Anglii umře ročně 100 tisíc lidí na nemoci srdce a rakovinu, jako následek této nezdravé činnosti. Po 2. světové válce zde totiž kouřilo 80 % mužů a jen 40 % žen. Muži tohoto zlozvyku zanechali rychleji než ženy, takže všichni jsou nyní na 16 %.

I řada statistiků je tím příjemně šokována, jelikož to bude vůbec poprvé, co k této situaci došlo od roku, kdy se vše studuje a měří: totiž od roku 1841. Parita věků je prostě naprostý unikát, protože dodnes vždy vše skončilo tak, že většina žen prožívala osamělé konce života.

Na jednu stranu to je úžasná věc, na tu druhou je to o to větší připomínka toho, abyste si vybrali své partnery skutečně uvážlivě, protože s ním strávíte pravděpodobně rekordní čas.

Ani v přírodě neexistuje u člověka žádný důvod, aby muži žili kratší dobu (teď nepočítáme zvířata, jejichž součástí rozmnožovacího cyklu je třeba konzumace partnera po sexu, jak to dělá kudlanka). Když na sebe chlapi budou aspoň trochu trošičku hledět, mají prostě stejné věkové zázemí.

Lidé ovšem již nemohou spoléhat na radikální zlepšení veřejného zdraví (jakým byl třeba přínos v podobě masivního očkování) a přílišné skokové zlepšení zdraví. Bude to dnes zkrátka hlavně o vlastní prevenci a vědomí, jak se o své zdraví rozumně starat. S podezřelými věcmi rychle k doktorovi apod. Nesmí chybět ani rozumná dieta a alespoň kapánek pohybu.

Mohlo by vás zajímat

Reklama