Nový monitor s integrovanou webkamerou vhodný pro práci z domova

Monitor Webcam S4 má pozorovací úhel 178 stupňů v horizontálním i vertikálním směru / Samsung
Nový monitor třídy Webcam (tedy s vestavěnou webkamerou) s označením S4 a úhlopříčkou 24 palců představila společnost Samsung Electronics.

Model je určený zejména pro práci z domova, protože díky zmíněné kameře, reproduktorům a mikrofonu umožňuje pohodlnou účast na videokonferencích a setkáních na dálku. Na českém trhu je Webcam Monitor S4 již v prodeji, a to za 6 990 Kč.

Monitor je vybaven kamerou s rozlišením 2 MPix (čili Full-HD) a infračervenou kamerou, tím pádem se hodí k videokonferencím. Kamera je vyklápěcí, stačí na ni zatlačit a pružina ji vysune z horního okraje monitoru. Pokud ji nepoužíváte, můžete ji bezpečně zasunout do těla přístroje.

Kvůli snadnějšímu přihlašování a použití má S4 certifikaci Windows Hello, což znamená, že přihlášení nebo odemčení počítače trvá jen 2 sekundy. Přihlášení probíhá rozpoznáním tváře pomocí biometrických senzorů, žádné heslo tudíž není nutné a uživatel se snadno a bezpečně dostane k zařízením s Windows 10, k aplikacím i k webovým stránkám.
 
Monitor Samsung Webcam S4 má pozorovací úhel 178 stupňů v horizontálním i vertikálním směru, což znamená, že obraz neztrácí na barvě a na jasu ani při pohledu ze strany nebo seshora. Monitor funguje zároveň jako USB hub, takže ho k notebooku stačí připojit přes USB a pak přímo k monitoru můžeme připojit různá další zařízení, na která už samotnému notebooku nestačí porty.

Ergonomický stojan třídy HAS (Height Adjustable Stand) umožňuje nejrůznější nastavení a natočení dle libosti, samozřejmostí je kompatibilita se standardem Video Electronics Standards Association (VESA). Monitor lze naklápět dopředu, dozadu, nahoru i dolů, k dispozici je i otočný kloub. Každý uživatel si tak může vybrat polohu, která mu nejlépe vyhovuje.
 
Mezi další přednosti nového monitoru patří stálé nemihotavé světlo se sníženou intenzitou modrých vlnových délek, takže se oči tolik neunaví ani při dlouhé práci. Absenci mihotání i omezené modré spektrum potvrzují certifikáty renomované mezinárodní certifikační agentury TUV Rheinland.
 
Samsung S4 je vybaven vestavěnými dvojpásmovými stereo reproduktory s výkonem 2 W, které uživatelé ocení při konferencích i při sledování videozáznamů. Bohaté jsou i možnosti konektivity díky portům HDMI, DP, D-Sub a audiovýstupu.

Mohlo by vás zajímat

Reklama