Jak bude vypadat příští generace iPhonů? Těšit se můžete na zahnuté displeje a bezdotykové ovládání

 
Dalších 5 fotografií v galerii
Budeme při ovládání máchat prsty nad displejem? / Pixabay
Podle posledních zpráv pracuje Apple na zcela nových modelech iPhonů s ovládáním pomocí gest, které zaujmou fanoušky této značky i díky dovnitř zahnutým displejům.

„Ovládání gesty" skutečně může znamenat, že by uživatelé u novinky hýbali prsty nad displejem či jimi máchali v nějakých gestech v rámci ovládání smartphonu. Vše má být údajně na trhu již do dvou let.

Asi nikdo nepochybuje o tom, že je jasné, že by takováto věc pomohla firmě Apple k ještě většímu náskoku před zbývající technologickou konkurencí. Připomínáme, že již na trhu existující Apple iPhone X má něco lehce podobného v prvním mírném náznaku – jde o funkci 3D Touch, jež reaguje na to, jak silně přitlačíte na displej.

I když to možná zní jen jako fáma, byl by to další logický krok, kam ve vývoji směřovat. Podle lidí, co na věci přímo pracují, by mělo jít o technologii, jež bere do úvahy nově i vzdálenosti mezi prsty a displejem. 

Ze stejného zdroje je ovšem i zpráva, že firma pracuje také na displejích, jež jsou „zakroucené" dovnitř shora dolů – na rozdíl od Samsungu, kde to je ve formě ohybů dolů na okrajích. Až dodnes měl vždy jeden každý Apple iPhone plochý displej, navíc, funkce jsou všechny zatím ve vývojovém stádiu a je možné, že se do produkčního stavu nakonec vůbec nedostanou.

Navíc, je to sotva měsíc, co nám jiný zdroj tvrdil, že příští iPhony by mohly mít jasnější, užší a na energii efektivnější displeje. Zde by měly pro změnu dorazit MicroOLED displeje po běžných OLED. To údajně vyřeší i problém s vypálením statického obrázku na OLED obrazovku, pokud se dlouhodobě zobrazuje.

 
Buďte první

Mohlo by vás zajímat

Reklama