Nový extender RE550 poskytuje nadstandardní plochu pokrytí

Rychlost připojení je omezena dosavadní rychlostí sítě / TP-Link
Extender RE550 ze stáje TP-Link dokáže rozšířit domácí bezdrátovou Wi-Fi síť, a to s podporou standardu Wi-Fi 5 (802.11ac). Stabilní síť díky tomuto zařízení získáte podle údajů výrobce na ploše až 1 115 metrů čtverečních.

Instalace novinky je skutečně snadná, opakovač stačí umístit do volné elektrické zásuvky v dosahu stávajícího routeru (nebo mesh extenderu).

Nastavení pak jednoduše provedete prostřednictvím mobilní aplikace TP-Link Tether v češtině. O dostatečnou sílu signálu se pak postará i trojice nastavitelných externích antén, které zajišťují optimální pokrytí Wi-Fi sítí a spolehlivé připojení.

Rychlost připojení je omezena dosavadní rychlostí sítě, a je tak tedy vhodné extender použít v kombinaci s routerem podporujícím minimálně takovou rychlost, jaká je k dispozici právě u něj. A zkombinujete-li model RE550 s některým z routerů TP-Link kompatibilních s meshovou technologií OneMesh, můžete si vytvořit ucelenou bezdrátovou síť v celé domácnosti bez ohledu na její velikost.

Řečí čísel pak maximální rychlost přenosu dat u opakovače dosahuje hodnoty 1 900 Mb/s, z toho 1 300 Mb/s ve frekvenčním pásmu 5 GHz a 600 Mb/s v pásmu 2,4 GHz. Maximální rychlosti i pokrytí docílíte optimálním umístěním, které zjistíte díky inteligentní kontrolce signálu. Ta přímo na těle opakovače znázorňuje sílu signálu.

Něco jiného je však rychlost papírová a něco jiného reálná. TP-Link se u svých zařízení včetně opakovače RE550 snaží obě hodnoty co nejvíce sblížit díky implementaci pokročilých technologií, jako jsou adaptivní výběr cesty připojení (Adaptive Path Selection), automaticky volící nejrychlejší cestu k routeru, či vysokorychlostní režim využívající paralelně obě pásma Wi-Fi.

Kromě režimu opakovače můžete u modelu RE550 využít i jeho integrovaný režim přístupového bodu, díky kterému můžete po ethernetovém kabelu zapojeném do příslušného portu vysokorychlostně připojit třeba 4K televizi, herní konzoli, stolní počítač nebo tiskárnu. Instalaci provedete jednoduše díky tlačítku WPS, které znáte z routerů.

Zdroj: TP-Link

Mohlo by vás zajímat

Reklama