Chytré brýle dynaEdge nově i s rychlejším připojením 4G LTE

Asistovaná realita je vnímána jako nejpřevratnější nově vznikající technologie / Dynabook
Dynabook představil chytré brýle nové generace dynaEdge DE200, které jsou součástí výkonného mobilního systému pro edge computing s operačním systémem Windows 10/11 Pro.

Trh zařízení pracující s technologiemi edge computingu se za poslední rok výrazně zrychlil, a to zejména kvůli probíhající pandemii Covid-19.

Nyní považuje nákup zařízení pro edge computing za důležitější než před pandemií více než polovina (52 %) IT pracovníků s rozhodovací pravomocí. Většina zaměstnanců (70 %) se domnívá, že asistovaná realita mírně nebo dokonce významně ovlivní jejich odvětví.

AR je vnímána jako nejpřevratnější nově vznikající technologie a řadí se před AI, IoT či oblast kybernetické bezpečnosti (dle GlobalData). To vše vede k úvahám o inovacích a zavádění infrastruktury edge computingu. Také IDCpředpokládá do roku 2024 nárůst počtu aplikací využívající výpočty na okraji sítě o 800 %.

Nové brýle dynaEdge AR jsou navrženy tak, aby podnikům v dnešním neustále se vyvíjejícím pracovním prostředí poskytly lehké řešení, hands-free funkce pro mobilní práci a lepší efektivitu, konektivitu i zabezpečení. Urychlují diagnostické i servisní činnosti, sdílení informací, usnadňují spolupráci, sběr a zpracování dat i na těch nejvzdálenějších místech.

Nová vylepšení, jako je implementace 4G LTE či nejnovějších procesorů Intel Core 11. generace a Edge AI, umožňují dosáhnout maximální mobility při zachování bezpečnosti.

Nový Edge AI Engine zlepšuje zobrazovací vlastnosti kamery pomocí stabilizátoru obrazu, úpravy jasu a sledování objektu. Umožňuje také dokončení zpracování video streamů dříve, než příjemce obdrží obraz. Kromě toho zpracovává AI Engine tok z kamery do DE200 a spouští software, jako například virtuální kamera. Edge AI lze začlenit i do vlastních softwarových řešení vyvinutých zákazníky.

Díky vylepšené výdrži baterie dokáží brýle pracovat na jedno nabití až 6,5 hodiny. Mají také univerzální nabíjecí konektor UCB type-C, který umožňuje využít volitelnou powerbanku. Díky tomu lze dosáhnout u pracovníků v první linii celodenního provozu.

Brýle dynaEdge AR byly vyvinuty pro průmyslová odvětví, jako je výroba, inspekce, logistika, údržba, pohotovostní služby, zdravotnictví či vzdělávání s výrazným zaměřením na pracovníky v terénu. Nyní s integrací 4G LTE poskytuje toto řešení významnou možnost rozšíření digitální transformace do ještě vzdálenějších pracovních lokací, například při terénní správě služeb, atrakcí pro návštěvníky či národních parků.

Mohlo by vás zajímat

Reklama