Nad službou iTunes se stahují mraky: Je možné, že Apple tento obchod s hudbou vypne již příští rok

 
Další 4 fotografie v galerii
Streamování je jediná hudba budoucnosti / Apple
Podle několika zdrojů z branže by společnost Apple měla vypnout službu iTunes Store k 31. březnu 2019. Jaké by mohly být důvody?

JednÍM Z Důvodů může být to, že Apple chce udržet krok se službami jako je Spotify. Apple v této záležitosti ovšem zatím vše odmítl a naznačil, že nemá žádné bezprostřední plány na vypnutí iTunes v nejbližší době.

Co je ovšem v této věci krajně zajímavé: Apple také přiznal, že již nebude přijímat další předplatná typu „iTunes LP" a okolo toho se celkem logicky také vyrojila řada fám, dedukcí a komentářů, zda se konec této populární služby skutečně neblíží.

Aktuálně je situace taková, že vlastní streamovací služba Apple (Apple Music) roste v popularitě a celkem je zde již na 40 milionů platících zákazníků.

Zdroj vše komentující pro server "Digital Music News" dále uvedl, že lidé mají mít spoustu času a dopředných varování před tím, nežli k tomu ze strany Apple skutečně dojde. Bylo také zdůrazněno, že existující hudební downloady budou vždy fungovat na všech Apple zařízeních a iTunes platformách. Jiná osoba z vedení Apple Music zase prohlásila, že hudební downloady budou pozastaveny, ale ještě není známé žádné přesné datum.

Je zřejmé, že i Apple cítí, že streamování je jediná „hudba budoucnosti" a pomalu do toho tlačí i své zákazníky. Řada lidí (hudební blogeři) to bere jako signál, že tu je jistý „náznak", že Apple bude měnit své dlouhodobé hudební plány pro svůj „Download Store".

Je dost možné, že právě Apple to bere celé dost osobně – je přece jen firmou, jež byla dlouhá léta doslova synonymem pro technologický pokrok, nové gadgety a superslužby s nimi spojenými. Pro řadu jeho zaměstnanců nebo lidí z vedení to proto musí být celé velmi nepříjemné – nakonec, používat v dnešní době iTunes, to je jako by Apple prodával černobílé televize. Zase je též dost dobře možné, že zavření iTunes povede ke zvýšení cen u Apple Music.

 
Buďte první

Mohlo by vás zajímat

Reklama