Živý přenos na hlavní dráze z letiště v Praze si pustilo již téměř 14 milionů lidí

Veřejnost má možnost pozorovat odlety i přílety svých blízkých / Letiště Praha
Obraz ve Full HD, komunikace pilotů s řídící věží, aktuální fotografie letadel a detaily jednotlivých letů právě ve chvíli, kdy se ocitnou v záběru. Přesně to kombinuje živý přenos z hlavní dráhy Letiště Václava Havla Praha už přes dva roky.

Od spuštění prostřednictvím YouTube kanálu Letiště Praha nebo internetové televize Mall.tv. v únoru 2020 má online vysílání téměř 14 milionů zhlédnutí. Zájem o sledování roste u nás i v zahraničí.

„Jde o celosvětově unikátní řešení. Veřejnost má tak jedinečnou možnost pozorovat odlety i přílety svých blízkých nejen při cestách za zážitky, ale dozvědět se také zajímavé informace z provozu pražského letiště, včetně detailů o registracích a typech letadel či destinacích, do kterých míří,“ říká Pavlína Musilová z Letiště Praha.

Celé vysílání je k dispozici 24 hodin denně online díky kameře umístěné v blízkosti hlavní dráhy 06/24. Ta je speciálně určená pro sledování venku, disponuje nočním přísvitem, vyhříváním i stěračem.

Přenos doplňuje i autentická komunikace mezi posádkami letadel v kokpitu s řídícími letového provozu. Jednotlivé vzlety a přistání lze přehrát i o několik hodin zpětně a vidět tak veškeré pohyby na dráze. Mezi TOP 5 národností, které si přenos oblíbily, patří Češi, obyvatelé Spojeného království, Němci, Indové a sledující z Brazílie.

„S živým vysíláním máme plány i do budoucna. Rádi bychom přidali druhou kameru, která by automatizovaně sledovala pohyb jednotlivých letadel. Aktuálně vyhledáváme vhodné umístění. Přemýšlíme také nad tím, že nabídneme sestřihy zajímavých typů letadel nebo livery a pustíme je v sestřihu do nočního vysílání,“ dodává Pavlína Musilová.

Obsah z živého vysílání letiště sdílí také mezi cestujícími v Relax zóně na Terminálu 1, nebo na vyhlídkové terase u Restaurace Runway. Denní průměrná návštěvnost na Youtube čítá šest tisíc unikátních lidí, kteří celý přenos hodnotí kladně z 96 procent. Fanoušci přenos sledují na počítači, mobilu, ale také v chytré televizi, kde se dívá téměř 30 procent z nich. 

Zdroj: Letiště Praha, YouTube

Mohlo by vás zajímat

Reklama