Aero dodá maďarské armádě dvanáct nových proudových letounů L-39NG

Osm letounů bude dodáno ve cvičné konfiguraci a zbývající čtyři v průzkumné konfiguraci / AERO Vodochody AEROSPACE
Společnost AERO Vodochody AEROSPACE a.s. (Aero) podepsala s Velitelstvím maďarských obranných sil smlouvu na dodávku dvanácti proudových cvičných letounů L-39NG a souvisejících podpůrných služeb.

První letouny budou zákazníkovi dodány v roce 2024. Český výrobce dodá celkem dvanáct letounů, přičemž osm letounů bude dodáno ve cvičné konfiguraci a zbývající čtyři v průzkumné konfiguraci.

Průzkumná konfigurace je vybavena systémem EO/IR pro identifikaci a sledování stacionárních i pohyblivých objektů na zemi. 

"L-39NG je bezpochyby jedním z nejlepších cvičných letounů ve své třídě. Letoun je součástí komplexního výcvikového systému, který využívá moderní technologie a systémy pro výcvik stíhacích pilotů čtvrté a páté generace. Jsme velmi rádi, že se náš vlajkový produkt, letoun L-39NG, stane nedílnou součástí maďarského letectva. Vzhledem k tomu, že se na vývoji a výrobě této moderní platformy podílí řada českých dodavatelů, věříme, že uzavření této smlouvy bude významným milníkem pro celý český letecký průmysl," řekl Viktor Sotona, prezident a generální ředitel společnosti Aero.

"Všichni v Aeru jsme na tento úspěch velmi hrdí a těšíme se, až dodáme letoun L-39NG našemu maďarskému zákazníkovi. Spolu s maďarským kontraktem má nyní Aero smlouvy na výrobu a dodávku téměř 30 nových letounů L-39NG a vzhledem k dalším probíhajícím jednáním se zákazníky by se tento počet mohl v příštích několika letech navýšit o další desítky letounů,“ doplnil Viktor Sotona. Obě strany se dohodly, že výši kontraktu nebudou zveřejňovat. 

AERO Vodochody AEROSPACE se zaměřuje na vývoj, výrobu, údržbu a vylepšení civilních a vojenských letadel a je největším leteckým výrobcem v České republice a jedním z nejstarších leteckých výrobců na světě.

Zdroj: AERO Vodochody

Mohlo by vás zajímat

Reklama