Luxus na vodě: Originální mega jachta dlouhá 113 metrů má tvar kánoe

 
Dalších 6 fotografií v galerii
Na jachtě lze relaxovat doslova v luxusu / Oceanco
Plavidlo po mořích a oceánech nesoucí označení „Tuhura" je mega jachtou dlouhou 113 metrů. Byla postavena v Nizozemí a je vizuálně (i konstrukcí) založena na provedení využívaném lidmi z Polynésie (i Havaj, Tonga, Samoa).

Jak si doba žádá, tak je dnes samozřejmě vybavená ještě spoustou moderní technologie. Její konstrukce je typu „Outrigger", což je taková struktura na lodi, jež využívá její vnější části pro lepší stabilizaci.

Originální interiéry lodě má na svědomí Achile Salvagni, jemuž se daří ve svých návrzích (a stejně tak i zde) spojit moderní a tradiční: tak třeba, exteriér lodi vypadá sice futuristicky, ale uvnitř je zřejmý a zřetelný důraz na tradiční materiály a staré techniky se dřevem (jako je třeba pletené tatami na zemi).

Hlavní inspirace pro interiér jachty pochází z východní Asie a Pacifických ostrovů (teak a místy bronzové-až-zbraňově-šedé stopy).

Stavitel lodí, společnost „Oceanco", jež přišla s tímto designem, prozradila, že Tuhura má evokovat smysl pro dobrodružství. Dokonce i její jméno v maorštině značí „objevovat nebo zkoumat".

Šťastní hosté budou moci na jachtě relaxovat doslova v luxusu. Tak třeba je tu "180stupňový" oheň (prohlédněte si fotografie v galerii). Interiér samozřejmě poskytuje dost místa na spaní, ovšem ani venku nejsou věci nijak ošizeny – nechybí vířivka a další prostory pro venkovní party a zábavu.

Vše je vystavěno tak, aby okna byla hladkou a bezešvou součástí celého trupu. Všechna okna na nižší palubě jsou navíc při pohledu zevnitř průhledná, zvenku jsou ale tmavá a jakoby částí trupu.

Vestavěné systémy, jež ovládají světlo, hudbu, video nebo třeba záclony, se chovají inteligentně a učí se – tak, jak se pasažér chová, tak se brzy začnou věci nastavovat samy.

Mohlo by vás zajímat

Reklama