Tenký a lehký 16palcový herní notebook ROG Flow X16 s vysokým výkonem

Díky kloubu s rozsahem pohybu 360° můžete vedle tradičního notebookového režimu využít i režim stanu / ASUS
Nový 16palcový tenký a lehký notebook ASUS ROG Flow X16 je vybaven procesorem AMD Ryzen 9 6900HS a grafickou kartou NVIDIA GeForce RTX 3070 Ti.

Novinka podporuje dle informací výrobce řadu externích grafických karet XG Mobile, váží pouhých 2,1 kg a navzdory úhlopříčce 16 palců má kompaktní rozměry odpovídající běžnému 15palcovému notebooku.

Flow X16 má displej Nebula HDR Display s QHD rozlišením, obnovovací frekvencí 165 Hz a Mini LED panelem s jasem 1100 nitů, 512 zónami lokálního stmívání a 100% pokrytím barevného spektra DCI-P3. To vše doplňuje nový systém chlazení využívající technologii Frost Force a chladič Pulsar, který má tři ventilátory a chladič s vysokou hustotou, aby udržel vysoký výkon a současně nízké teploty.

Flow X16 je již třetím členem rodiny ROG Flow a dosud také tím nejvýkonnějším. Díky procesoru AMD Ryzen 9 6900HS a grafické kartě NVIDIA GeForce RTX 3070 Ti s přepínačem MUX Switch dokáže Flow X16 vykreslovat snímky ve hrách mnohem rychleji, než byste od 19,4 mm tenkého notebooku čekali. Zásluhou grafiky RTX 3070 Ti, která díky funkci Dynamic Boost pracuje s maximálním výkonem TGP 125 W, definuje ROG Flow X16, jak má vypadat hraní a tvorba obsahu na přenosném zařízení.

Značka ROG neobětovala kvůli tenkému a lehkému provedení možnost snadného upgradu hardwaru. Rychlá paměť DDR5 4800 MHz i disk SSD PCIe 4.0 jsou jednoduše přístupné pro výměnu komponent. Flow X16 podporuje až 64 GB operační paměti a oba moduly SO-DIMM proto mohou posloužit pro budoucí upgrade. Flow X16 obsahuje až 2TB SSD úložiště a má také druhý otevřený slot M.2, díky němuž lze bez problémů připojit další úložiště pro scratch disk nebo větší herní knihovnu.

Přenosnost a všestrannost jsou zásadními výhodami modelu Flow X16. Díky kloubu s rozsahem pohybu 360° mohou hráči vedle tradičního notebookového režimu využít i režim stanu, který zvyšuje proudění vzduchu při použití externí klávesnice nebo gamepadu. Případně mohou displej překlopit zpět do režimu tabletu a ovládat zařízení dotykově. Flow X16 se vždy dokáže transformovat podle potřeb svého uživatele.

Tato všestrannost zahrnuje také plnou podporu rodiny externích grafických karet XG Mobile. Tyto kompaktních boxy obsahují notebookové varianty nejvýkonnějších grafických čipů AMD a NVIDIA a zároveň jsou dostatečně přenosné, aby se daly pohodlně přenášet v batohu. Tyto jedinečné externí grafiky fungují také jako rozšiřující rozbočovač portů, který nabízí vyhrazené porty Ethernet, USB-A, DisplayPort, HMDI 2.1 a čtečku SD karet.

Zdroj: ASUS

Mohlo by vás zajímat

Reklama