Lampa budoucnosti: Nejenom že osvětlí naše ulice, ale bude energeticky soběstačná a poskytovat Wi-Fi

 
Další 2 fotografie v galerii
Toto moderní osvětlovací zařízení slouží i jako meteorologická stanice / Siemens
Díky speciálním digitálním řešením mohou vypadat naše města za pár let zcela jinak. Zajímavý koncept chytrého města představil nedávno Siemens, nás zaujala především skutečně smart lampa pouličního osvětlení, která toho bude umět opravdu hodně.

Tato "lampa" nese označení OmniFlow a ve svém základu skutečně funguje jako stožár veřejného osvětlení, který získává elektrickou energii prostřednictvím větrné turbíny a solárních panelů.

Vyrobenou elektřinu ukládá do záložních baterií. V závislosti na výkonnosti zařízení v dané lokalitě lze Siemens OmniFlow vybavit řadou hardwarových aplikací s plnou podporou internetu věcí.

Díky volitelnému vybavení může Siemens OmniFlow sloužit jako parkovací systém, dobíjecí stanice pro jízdní kola, Wi-Fi zdroj, kamerový analytický nebo bezpečnostní systém, případně jako meteorologická stanice. Využití najde také pro řízení křižovatek.

Zařízení se vyrábí ve dvou provedeních, která se odlišují výkonem a kapacitou baterie. Hi-end model, který Siemens představil na veletrhu URBIS, má konstrukční rozměry 1,2 metru (průměr) a 0,3 metry na výšku.

Výkon větrné turbíny je u tohoto modelu 300 Wp, u solárních panelů pak 60 Wp. Instaluje se do výšky 8 až 12 metrů. Střední délka života systému je 12 let s možností dalšího využití po repasování bateriové části.

Tento ostrovní, energetický a senzorický systém, poháněný větrnou a solární energií, je určený zejména pro městské části s nedostatečnou nebo nedostupnou místní energetickou infrastrukturou a prakticky všem, kteří podporují energii z obnovitelných zdrojů.

Mohlo by vás zajímat

Reklama