Gigabitový VPN router TP-Link Omada 3-v-1 pro malé podniky i bytové domy

Vysoký výkon a flexibilitu zařízení poskytují až 4 WAN porty / TP-Link
Nový podnikový gigabitový VPN router řady Omada integruje zároveň funkce kontroleru a PoE switche. Tento TP-Link s modelovým názvem ER7212PC je praktickým řešením pro bezpečnou a kvalitní síť v menších podnicích, penzionech, hotelích, ale také třeba v mateřských a základních školách.

Novinka se dá využít i ve větších bytových domech, rodinných vilách nebo všude jinde, kde je instalováno do 10 přístupových bodů v síti. Zkrátka vše, co pro takovou síť potřebujete, najdete v jednom zařízení, jehož instalace i správa je velice jednoduchá a bez dalších nákladů.

Router Omada ER7212PC je vybavený dvoujádrovým 1,2GHz procesorem a pamětí 1 GB DDR3. Díky tomu dokáže zpracovávat obrovské množství dat v jediném okamžiku a obsluhovat všech 12 gigabitových portů.

Vysoký výkon a flexibilitu zařízení poskytují až 4 WAN porty, z nichž dva jsou typu SFP a dva pro konektory RJ45, což je ideální řešení pro firmy s připojením k internetu přes více ISP poskytovatelů.

Zároveň SFP porty přináší volbu připojení přes optický kabel. Takto lze rozložit zátěž (Load Balancing) mezi více poskytovatelů internetu nebo vytvořit záložní linky (Link Backup) v případě výpadku některé z konektivit.

Zbylých osm gigabitových LAN portů RJ45 podporuje PoE+ napájení až 30 W na port dle standardu 802.3at. Celkový PoE výkon routeru je 110 W. Tím pádem je možné napájet přístupové body nebo IP kamery přímo z routeru, aniž by bylo třeba dokupovat PoE switch. 

ER7212PC je díky svým kompaktním rozměrům 226 × 131 × 35 mm velice ergonomický a svou velikostí spíše připomíná knihu. Díky kovové schránce je však velmi robustní. Lze jej umístit na stěnu nebo jednoduše položit na stůl, přičemž se nemusíte obávat žádné hlučnosti, vzhledem k nepřítomnosti větráčků.

Model ER7212PC je jednoduchým, ale zároveň inteligentním řešením, jak provozovat firemní síť. Umožňuje spravovat všechna zařízení současně z jednoho rozhraní ve webovém prohlížeči nebo v mobilní aplikaci. Některé operace umí zautomatizovat, například restartování či aktualizace, stejně tak lze zvolit, jaká bude posílat e-mailová upozornění související s bezpečnostními výstrahami.

V neposlední řadě musíme zmínit podporu několika VPN protokolů včetně OpenVPN, IPSec, PPTP a L2TP v režimech server i klient. VPN nabízí bezpečné propojení poboček nebo zabezpečený vzdálený přístup k vaší interní síti.

Zdroj: TP-Link

Mohlo by vás zajímat

Reklama