Výkon a rychlost charakterizují nové pracovní stanice ThinkStation PX, P7 a P5

Čelní 3D mřížka pracovní stanice je inspirována ikonickým cestovním vozem DBS společnosti Aston Martin / Lenovo
Trojice stolních pracovních stanic nové generace je poháněna nejnovějšími technologiemi od společností Intel a NVIDIA v elegantním, zcela novém šasi navrženém ve spolupráci s Aston Martin.

Nové pracovní stanice, ThinkStation PX, P7 a P5, byly od základu přepracovány tak, aby překonaly dnešní nejextrémnější výpočetní zatížení napříč odvětvími. Dle webu Lenovo jsou vybaveny nejnovějšími procesory od společnosti Intel s až 120 jádry a podporou profesionálních grafických karet NVIDIA RTX.

Kromě toho se nové pracovní stanice mohou pochlubit zcela novým přelomovým designem šasi a pokročilým chlazením, stejně jako schopnostmi BMC pro efektivní vzdálené monitorování systému.

Pracovní stanice splňují neustále se zvyšující požadavky na vyšší výkon a rychlost, od virtuální reality a virtuální produkce až po strojové učení, datovou vědu, počítačem podporované inženýrství (CAE), zachycování reality a umělou inteligenci.

Aby společnost Lenovo přivedla tuto trojici pracovních stanic k životu, spojila se se svým zákazníkem, společností Aston Martin, renomovaným výrobcem výkonných automobilů a lídrem na trhu luxusních vozidel, aby společně navrhli nové šasi pro řadu ThinkStation. V souladu s designovou filozofií Aston Martin se spolupráce snažila zdůraznit ikonický červený design produktů Lenovo, poskytnout co nejvyšší možný výkon a umožnit vyšší úroveň přizpůsobení.

Návrháři společností Lenovo a Aston Martin spolupracovali na tvorbě strojů s maximálním výkonem, které uživatelům pracovních stanic dovolí posílit každou jednotlivou fázi jejich komplexních pracovních úkolů. Za tímto účelem týmy navrhly novou konstrukci „tool-less“ šasi (šasi, pro jehož údržbu, servis, upgrade a škálování není nutné použít jakékoliv nářadí), které umožňuje extrémní flexibilitu a vylepšenou ergonomii.

Se zaměřením na dosažení maximálního výkonu je čelní 3D mřížka přímo inspirována ikonickým cestovním vozem DBS společnosti Aston Martin. Přepracované vzduchové přepážky a větší 3D šestihranné větrací otvory společně s patentovaným tříkanálovým systémem chlazení umožňují nerušené proudění vzduchu, zajišťující maximální přívod studeného a odvod horkého vzduchu.

Výsledkem je ikonické šasi maximalizující výkon procesoru, grafické karty, paměti i úložiště. Všechny tři nové pracovní stanice se navíc mohou pochlubit inovativním, modulárním designem se zásuvkami umístěnými na předním panelu pro snadný servis a flexibilní úpravy.

Lenovo ThinkStation PX 

Lenovo ThinkStation PX, vlajková loď portfolia pracovních stanic společnosti Lenovo, dosahuje extrémního výkonu díky větší podpoře rozšiřitelnosti a vyššího počtu jader, než tomu bylo u předchozí generace pracovních stanic Lenovo.

ThinkStation PX je navíc optimalizovaná pro provoz v serverovém racku, díky čemuž nabízí flexibilní volbu mezi prostředím stolních počítačů i datových center a umožňuje plynulý přechod mezi nimi. Tato všestranná nová pracovní stanice je poháněna nejnovějšími škálovatelnými procesory Intel Xeon 4. generace, které nabízejí až 120 výpočetních jader a mohou se pochlubit průměrným nárůstem výkonu o 53 % vůči předchozí generaci. ThinkStation PX také nabízí podporu až čtyř dvouslotových grafických karet NVIDIA RTX 6000 generace Ada, díky čemuž mohou uživatelé spravovat a provádět i ty nejsložitější pracovní úkoly, včetně kreativních dokončovacích prací a simulace CAE.

Nová stolní pracovní stanice s až 4 TB DDR5 operační pamětí a ultrarychlou šířkou pásma prostřednictvím linek PCIe Gen 5 poskytuje flexibilitu pro virtualizaci více uživatelů v hybridním pracovním prostředí – ať už v datových centrech nebo clusterech v rámci stolního počítače. Tato pracovní stanice také nabízí efektivní 1850W zdroj a volitelné redundantní napájecí zdroje.

Lenovo ThinkStation P7

ThinkStation P7 je vybaven novou přelomovou výpočetní architekturou, která s nejnovějšími procesory Intel Xeon W podporující až 56 jader v jedno-socketovém provedení umožňuje řešit výpočetně náročné úlohy pro více vláken.

ThinkStation P7 byl navržen tak, aby překonal ty nejpřísnější požadavky na výkon a spolehlivost v pracovních úkonech, které se v minulosti obvykle spoléhaly na servery nebo cloudové zdroje. Model P7 je také optimalizovaný pro použití v různých prostředích desktopů i pro 4U rack v datových centrech. ThinkStation P7 je díky podpoře až tří dvouslotových grafických karet NVIDIA RTX 6000 Ada ideální pro tvůrce obsahu, architekty, designéry, inženýry a datové vědce, kteří vyžadují bezprecedentní grafiku, vizualizaci, vykreslování v reálném čase, CAE a výkon pro umělou inteligenci. ThinkStation P7 dokáže čelit těm nejnáročnějším výzvám, od automobilového designu a výpočetní analýzy dynamiky tekutin až po komplexní pracovní úkoly pro produkci videa a renderování.

Lenovo ThinkStation P5 

ThinkStation P5, tahoun katalogu stolních pracovních stanic, je navržen pro celou řadu průmyslových odvětví a byl přepracován tak, aby uspokojil uživatelské požadavky po vyšším výkonu, škálovatelnosti IT a snadné správě v podniku, resp. organizace.

Pracovní stanice nové generace je vybavena nově navrženým šasi, nejnovějšími procesory Intel Xeon W nabízející podporu až 24 jader a podporou až pro dvě profesionální grafické karty NVIDIA RTX A6000.

Vysokorychlostní paměť DDR5 a šířka pásma PCIe Gen 5 poskytují flexibilní konfigurovatelnost, která uspokojí jedinečné potřeby koncových uživatelů. Tato pracovní stanice, optimalizovaná pro architekty, designéry, inženýry i kreativce, vyniká v solidním modelování a výpočetně náročných úkolech, včetně BIM, komplexního 3D CAD, zachycování reality a geoprostorové vizualizace, vizuálních efektů a edge řešení.

Zdroj: Lenovo 

Mohlo by vás zajímat

Reklama