Elegantní set pro kvalitní ozvučení a propojení různých zdrojů hudby

Celý domácí audio systém mohou ovládat všichni členové domácnosti pomocí aplikace Bose Music ve svém smartphonu / BaSys
Zastánci tradičních hudebních nosičů uvažují dnes čím dál víc o moderních možnostech poslechu hudby a propojení svých hudebních sbírek s nekonečnou studnicí hudby, kterou poskytují streamovací služby jako Spotify, Deezer a další.

A naopak – řada domácností by ráda zařadila do svého playlistu kromě digitální hudby i poslech vinylový desek, zdroje vysoce kvalitního a neotřele stylového analogového poslechu. Nově prodávaná pečlivě sladěná sada moderního zesilovače Bose Amplifier a policové reprosoustavy Elac Elac Uni-Fi UBR62 nabízí dle webu BaSys nejen to všechno, ale ještě mnohem víc.

Moderní zesilovač Bose Music Amplifier

Tento velmi kompaktní přístroj od Bose je osazen stereo zesilovačem o výkonu 125 Wattů na kanál a dokonale propojuje světy digitální a analogové hudby.

Pomocí tohoto a designově moderního přístroje, který se pomocí síťového konektoru nebo Wi-Fi rozhraní připojí k internetu, lze streamovat hudbu z několika hudebních služeb (Spotify, Deezer a TuneIn), přehrávat stávajících analogových nosičů, jako jsou například gramofonové desky a zároveň ho díky optickému vstupu využít pro reprodukci filmového stereo zvuku z televizoru. A navíc, Bose Amplifier umí přenést hudbu z analogového vstupu (například gramofonu nebo CD přehrávače) i do chytrých reproduktorů či audio systémů v dalších místnostech bez nutnosti kabelových rozvodů.

V případě gramofonu je třeba mít přístroj vybavený phono předzesilovačem, vhodný je například základní model ikonické řady Elac Miracord 50, nebo použít externí gramofonový předzesilovač Pro chytrý rozvod hudby lze využít reproduktory různých značek nebo vestavěné či venkovní komponenty Bose.

Celý domácí audio systém mohou pak ovládat všichni členové domácnosti pomocí aplikace Bose Music ve svém smartphonu. V aplikaci si uživatelé snadno určí, kde všude bude hudba hrát, včetně možnosti individuálního nastavené hlasitosti v jednotlivých místnostech. Poslech není přitom vázán na neustálou přítomnost telefonu v dosahu Bluetooth a při využití prémiových účtů na streamovacích službách lze dosáhnout streamování ve studiové kvalitě.

Bose Amplifier nabízí integrovaný streamer, cinchový analogový vstup například pro CD přehrávač nebo gramofon s phono předzesilovačem, optický vstup, analogový výstup připojitelný do dalšího audio systému, samostatný výstup pro případné zapojení subwooferu, WiFi rozhraní a síťové konektory pro stabilní průchozí kabelové připojení k internetu. Bezdrátově lze zvuk rozvést do dalších místností pomocí aktuálně prodávaných chytrých reproduktorů a soundbarů z rodiny Bose, nebo s využitím libovolných audio zařízení podporujících AirPlay 2, Chromecast či Spotify Connect.

Reprosoustava Elac Uni-Fi Reference UBR62

Německý Elac patří mezi nejvýznamnější výrobce reprosoustav na světě a jeho kompaktní policový třípásmový model Uni-Fi Reference UBR62 je ukázkovým příkladem dokonalé kombinace excelentního zvuku, moderního designu a precizního provedení. Ozvučnice kombinující dřevěný dekor s matně černou barvou jsou nádherným doplňkem každého moderního interiéru. Vrchní koncentrický středo-výškový reproduktor obsahuje ve skutečnosti dva měniče – uprostřed umístěný špičkový výškový reproduktor schopný reprodukovat tóny do frekvence až 35 kHz a vyspělý středový měnič.

Toto koncentrické řešení zajišťuje díky ideálnímu šíření všech středovýškových frekvencí v jedné ose nejlepší možné poslechové podmínky. Hutné a přesné basy si bere na starost zcela nový basový měnič o průměru 16 cm s tuhou hliníkovou membránou. Celkovou kvalitu zvuku zvyšuje i vnitřní masivní vyztužení ozvučnice významně snižující nežádoucí rezonance.

Ve spodní části skříní jsou umístěny dopředu mířené porty basreflexu, které zajišťují optimální zvuk i při umístění reprosoustavy blízko stěny. Reference UBR62 je zdaleka nejlepší reprosoustavou z dosavadní řady Uni-Fi. Elac, jehož nejvyšší modely stereo sad přesahují milionovou hranici, nastavuje touto soustavou v dané cenové kategorii nový zvukový i estetický standard.

Nyní je k dostání na e-shopu BaSys.cz cenově výhodná sada zesilovače Bose Amplifier se stereo reprosoustavou Elac Uni-Fi Reference UBR62 za 29 990 Kč, což představuje více než 10 000 Kč zvýhodnění oproti ceně obou samostatně prodávaných komponent.

Zdroj: Bose, Elac

Mohlo by vás zajímat

Reklama