Průsvitně modrého krasavce s 6palcovým displejem zvládnete ovládat pouze jednou rukou

 
Další 4 fotografie v galerii
K dispozici je i rychlé odemykání smartphonu pomocí obličeje / HTC
Průsvitně modrou novinku HTC U12+ s 6palcovým displejem s poměrem stran 18:9 lze ovládat pouze jednou rukou díky vylepšené funkci Edge Sense. To ovšem není na tomto smartphonu to nejzajímavější.

Model nabízí, dle známého žebříčku DxOMark, nejlépe hodnocený digitální fotoaparát s duální optikou a dvojnásobným optickým zoomem, navíc má i vylepšené reproduktory BoomSound, jež jsou nyní hlasitější a měly by poskytovat i bohatší bas a přesné výšky.

 O výkon se u novinky stará procesor Qualcomm Snapdragon 845, 6 GB RAM a 64 GB interní paměti pro uživatelská data. Podpora 4G LTE Cat 18 umožní v závislosti na specifikacích sítě přenosové rychlosti až 1,2 Gbit/s. Nechybí ani hybridní slot, umožňující rozšíření paměti pomocí karty MicroSD, nebo využití druhé karty SIM. 

Hlavní fotoaparát s optickou a elektronickou stabilizací má 12 MPix snímač, kterému sekunduje 16 MPix snímač sloužící pro efektní bokeh a dvojnásobný optický zoom. Dvě čočky se nachází i na čelní straně, což umožňuje využít bokeh efekt také na snímcích z předního 8 MPix selfie fotoaparátu.

Ten umožňuje i rychlé odemykání smartphonu pomocí obličeje. Nový HDR Boost 2 by měl zajistit pořízení barevně vyvážených snímků i za zhoršených světelných podmínek.

Stabilizace hlavního fotoaparátu se výrazně projeví i při záznamu 4K videa se snímkovací frekvencí až 60 fps. Technologie Sonic Zoom umožní přiblížení jak obrazu, tak i zvuku, což dodává výslednému videu na autenticitě. Funkce Audio Boost zesílí i bez přiblížení lidský hlas. Čtveřice mikrofonů umožňuje záznam 3D prostorového audia. 

Model zaujme kromě povedeného designu, nepřehlédnutelná je především verze v průsvitně modrém provedení, zejména způsobem ovládání: funkce Edge Sense 2.0 umožnila odstranění mechanických tlačítek, jejichž funkci převzala vyznačená místa na obvodovém rámu citlivém na tlak. Nové Edge Sense pozná nejen krátký a dlouhý stisk, ale také poklep na bok zařízení i způsob držení. Díky tomu HTC U12+ neotáčí obraz při čtení a nezhasíná displej, ani když uběhne nastavený čas.

V základním nastavení je krátký stisk vyhrazen spuštění fotoaparátu a následnému pořízení fotografie, dlouhý stisk umožňuje spuštění funkce Google Assistent a poklepání na bok zařízení přiblíží grafické rozhraní palci uživatele bez ohledu na to, v jaké ruce uživatel telefon drží. Sílu stisku i to co jednotlivá gesta spustí, lze nastavit. Novinka se začne prodávat za 22.000 Kč, ovšem až ve druhé polovině června.

 
Buďte první

Mohlo by vás zajímat

Reklama