Chytrá aplikace Echo usnadní hledat ztracené děti: Chcete také pomoci?

 
Další 1 fotografie v galerii
Aplikace upozorní na konkrétní případ ztraceného dítěte, včetně popisu a fotky / Pixabay
V Česku se bohužel každoročně pátrá po až 15 nezletilých, kteří jsou v přímém ohrožení života či zdraví. Nová aplikace Echo přichází s řešením, které urychlí přenos informací o hledaném chlapci či dívce a zapojí tak do pátrání širokou veřejnost již od prvních hodin po zmizení.

Rychlost přenosu informace je nejdůležitější. S každou další hodinou šance na nalezení dítěte výrazně klesá. Než se informace dostane do médií a k široké veřejnosti, může být dítě i stovky kilometrů daleko.

Mobilní aplikace Echo, kterou díky startupovému programu Laboratoř Nadace Vodafone vyvíjí tým složený i z policistů, zapojí do pátrání od samého začátku i širokou veřejnost.

Tato nová aplikace bude přímo propojena s policejní evidencí pohřešovaných dětí. V momentě, kdy do ní policie přidá záznam, upozorní aplikace své uživatele na konkrétní případ ztraceného dítěte, včetně popisu a fotky.

Uživatel pak bude moci jedním stisknutím Policii kontaktovat. Aplikace bude určená nejen pro policisty, ale bude rovněž bezplatně dostupná i široké veřejnosti. Tím se šance na včasné nalezení dítěte ještě zvýší.

Do obdobné stresující situace se bohužel může dostat každý rodič. Pokud to tedy dnešní technologie umožňují, je dobré jednoduše vytvořit propojení na policejní systém, což může ve výsledku zachránit život řadě dětí. 

 
Buďte první

Mohlo by vás zajímat

Reklama