Na letošním aerosalónu Paris Air Show vzbudil zájem český letoun L-39NG

L-39NG disponuje kompletní certifikací v souladu EU a předpisy NATO / Aero
Na pařížském letišti Le Bourget právě probíhá 54. ročník prestižního aerosalónu Paris Air Show. V rámci největší světové prezentace leteckého a kosmického průmyslu tradičně vystavuje i AERO Vodochody Aerospace. Vlajková loď společnosti, dvoumístný podzvukový proudový letoun L-39NG, je ve formě modelu dominantou společné expozice českých výrobců z oblasti letectví.

Aero očekává od své účasti na akci zvýšení zájmu o svůj L-39NG, který představuje dle webu výrobce moderní všestrannou platformu, vhodnou pro výcvik, průzkumné i lehké bojové mise.

Množství probíhajících jednání a oficiálních návštěv expozice tento zájem potvrzuje. Na pařížském aerosalonu se Aero představuje v novém prezentačním módu největšího výrobce cvičných proudových letounů na světě.

Aero prezentuje v Le Bourget svůj nový letoun L-39NG, novou generaci nejúspěšnějšího cvičného podzvukového proudového letounu na světě, který kombinuje moderní avionické systémy, mimořádně účinný proudový motor a vynikající letové vlastnosti. L-39NG disponuje kompletní certifikací v souladu EU a předpisy NATO, která umožnuje jeho prodej do celého světa.

„Paris Air Show je vskutku jedinečná příležitost prezentovat firmu a produkty na světové úrovni a zároveň se setkat s našimi zákazníky, partnery a dodavateli. Pro naši společnost, která patří mezi nejstarší letecké společnosti na světě a zároveň je špičkou v oblasti tréninku na proudových letounech, je důležité se takovýchto air show a veletrhů účastnit a reprezentovat Českou republiku i celý středoevropský region. Chceme se podělit o naše úspěchy a představit mimo jiné náš nový proudový letoun L-39NG, abychom mohli světu nabídnout nejefektivnější letoun ve své kategorii,“ říká Viktor Sotona, prezident a CEO společnosti Aero.

Během konání pařížského aerosalonu probíhají jednání s řadou významných zástupců současných i potenciálních zákazníků nebo představitelů důležitých institucí. „Absolvujeme celou řadu pokračujících jednání nejen o kontraktech na L-39NG, ale též se subdodavateli do výroby L-39NG například Martin Baker nebo Williams a v neposlední řadě se sejdeme s našimi zákazníky Embraer a Airbus, kvůli prohloubení spolupráce v oblasti výroby celků,“ dodává Viktor Sotona, prezident a CEO společnosti Aero: „Pařížský aerosalon je pro Aero i další české letecké výrobce velká možnost, jak ukázat, že s námi musí toto globální odvětví počítat a že umíme být zajímavými partnery i v oblasti nejnovějších technologických inovací.“

Aero se v Paříži představuje v novém komunikačnímu jazyku, který více vystihuje novou vizi a misi společnosti vycházející z faktu, že společnost více než 100 let podporuje ty nejlepší piloty z celého světa a letouny společnosti jsou pilířem leteckého výcviku již páté generaci stíhacích pilotů. Aero poskytuje pilotům vojenských proudových stíhacích letounů ty nejvhodnější systémy, technologie a podporu, které využívají k tomu, aby zajistili bezpečnost.

Společná prezentace šestnácti českých firem z oblasti leteckého a kosmického odvětví je organizována Ministerstvem průmyslu a obchodu ČR za podpory Ministerstva obrany ČR, Velvyslanectví ČR v Paříži, Ministerstva zahraničních věcí ČR a ve spolupráci s Asociací leteckého a kosmického průmyslu ČR. Poprvé se na jedné národní adrese představuje komplexní oborové schopnosti českého leteckého průmyslu. Aero, jako největší a nejstarší český letecký výrobce, má v tomto elitním klubu své nezastupitelné místo.

Zdroj: AERO Vodochody

Mohlo by vás zajímat

Reklama