Potřebujete co nejrychleji nabít váš smartphone nebo tablet? Pár fíglů vám to umožní

 
Další 2 fotografie v galerii
Při nabíjení je obecně ideální zcela vypnout smartphone / Pixabay
Už jste se určitě také do té situace dostali. Potřebujete za chvíli vyrazit do práce a zjistíte, že jste si večer zapomněli dát mobil do nabíječky. Pokud nesmíte nabíjet soukromý mobil v práci, případně jste neustále někde v terénu, určitě vám pomůže několik fíglů, jak celý proces nabíjení urychlit.

Přestože novější smartphony, a vynikají v tom zejména nové iPhony, se nabíjejí již velmi rychle, často do jedné hodiny, tak existují metody, jak nabít vlastní mobil, případně tablet, co nejrychleji.

Začali bychom drobnou, ovšem podstatnou připomínkou: používejte k nabíjení skutečně originální nabíječku. Nejenom, že nabíjí rychleji, ale vyhnete se i dalším možným komplikacím, typu zkrat nebo dokonce tomu, že vám může váš mobilní miláček třeba zcela shořet. Řešením může být také to, že si pořídíte speciální rychlonabíječku, některé dražší zvládnou nabít baterii smartphonu na 100 % za pouhých 20 minut.

Pokud si budete pořizovat nový mobil, podívejte se, jestli je již vybaven funkcí rychlonabíjení. Modely vybavené technologií rychlého nabíjení Quick Charge 3.0 (například LG G5 nebo HTC 10), dokážou zcela vybitý smartphone "vytáhnout" na 80 % za půl hodiny. Vloni se objevila již verze Quick Charge 4.0, kdy by dokonce měla za pět minut nabíjení baterie získat kapacitu až na 5 hodin provozu.

Nejlepším řešením je při nabíjení obecně zcela vypnout smartphone, jakákoliv, i skrytá činnost mobilu, totiž spotřebovává zbytečně energii, a to samozřejmě celý proces nabíjení zpomaluje.

U novějších smartphonů však úplně postačí, pokud před nabíjením přepnete mobil do režimu "Letadlo", přestože samozřejmě nehodláte nikam letět. V tomto režimu si totiž smartphone sám vypne jakákoliv připojení a je jasné, že Bluetooth nebo i připojení na Wi-Fi je velkým žroutem elektrické energie. Takto můžete uspíšit dobu nabíjení až o polovinu, a to už může být v dnešní uspěchané době zásadní.

Na závěr pouze jedna technická připomínka: pokud vám jde o rychlost, tak rozhodně nenabíjejte smartphone přes USB port v počítači nebo v notebooku, tam půjde skutečně o hodiny.

 
Buďte první

Mohlo by vás zajímat

Reklama