Již příští týden vypukne Veletrh vědy: Nebude chybět ani padělatelské doupě nebo laserové bludiště

 
Další 2 fotografie v galerii
Rozhlasová talkshow vědců a herců Laboratoř na Veletrhu vědy / veletrhvedy.cz
Již čtvrtý ročník oblíbeného Veletrhu vědy začne ve čtvrtek 7. června a potrvá tři dny, zájemci se mohou těšit na celkem 100 expozic. A co bude největším lákadlem?

Fyzikální ústav AV ČR Například nabídne hravou fyziku s ohněm i ledem, laserové bludiště a Dům nanohrůzy, který přiblíží krásy nanosvěta.

Pomocí virtuální reality se lidé podívají 100 metrů pod zem na detektor ATLAS v CERN v Ženevě nebo do hal nejsilnějších laserů světa v ELI Beamlines a centru HiLASE.

Zda žili skutečně praotec Čech, kněžna Libuše či pěvec Lumír a další bájné postavy českých dějin odhalí Ústav pro českou literaturu AV ČR. Zaměří se také na nejznámější padělky, podvrhy a mystifikace od nejstarších dob po současnost, s důrazem na ty literární. Navíc nabídne možnost vyzkoušet psaní historickým písmem, kterým se pomocí historického náčiní psalo v době králů.

Budete moci také nahlédnout do zákulisí opravdového fotoateliéru, vyzkoušet si práci v temné komoře nebo při reprodukci uměleckých děl. Program expozice Ústavu dějin umění AV ČR patří dospělým i dětem, ti všichni budou moci pozorovat práci s fotografickými detaily.

Určitě nepřehlédněte také to, že AERO Vodochody AEROSPACE umožní díky virtuální realitě pilotování letounu a nechá nahlédnout pod pokličku vývoje nové generace legendárního cvičného proudového letounu L-39 a výroby leteckých celků pro společnosti jako Airbus, Embraer či Sikorsky.

Vstup na celý program Veletrhu vědy je zdarma. Loni akci navštívilo 17 000 lidí. Veletrh vědy bude otevřen každý den od 7. do 9. června od 10:00 do 18:00 hodin.

 

Mohlo by vás zajímat

Reklama