Chcete přestat kouřit? Nová aplikace vám pomůže zbavit se této nebezpečné závislosti

 
Další 3 fotografie v galerii
Není tak těžké přestat kouřit, ale zvládnout nový začátek bez cigaret / Pixabay
Odložit navždy cigaretu a přestat kouřit, to se lehko řekne, ale daleko hůře realizuje. Podle statistik uspějí kuřáci až na šestý pokus. Těm, kteří se neúspěšně snaží skončit s tímto zlozvykem, nyní pomůže nová aplikace AdiQuit.

Tři čtvrtiny českých kuřáků by se své závislosti rády zbavily. Téměř třetina se jich o to alespoň jednou za rok pokouší. Statistiky ale ukazují, že pokud se o odvykání snaží člověk sám, povede se mu to jen přibližně v 5 %.

Někteří proto zkoušejí náhradní nikotin či léky, nebo se obracejí na odborníky. Lékařská pomoc je ale často časově náročná, navíc může být v regionech i těžko dostupná.

Novou šancí pro kuřáky je aplikace AdiQuit. Ta totiž nabídne virtuálního terapeuta a klinicky validovaný odvykací program. Ten začíná přípravnou fází po dobu 10 dní, po kterých následuje necelých 8 týdnů odvykání s každodenní terapeutickou podporou. Individuálně je možné program prodloužit.

Říká se, že není tak těžké přestat kouřit, ale zvládnout nový začátek bez cigaret. Zejména první dny po poslední cigaretě bývají velmi náročné, protože jsou spojené s abstinenčními příznaky. AdiQuit kuřáka připraví na rizikové situace svádějící ke kouření, dokáže podpořit motivaci a ocenit úspěchy, a to vše příjemnou a zábavnou formou.

Terapeut v kapse je personalizovaný a bude se přizpůsobovat individuálním potřebám každého kuřáka. Kromě toho, že poradí, jak zvládat selhání, kdy kuřák i přes odhodlání nekouřit sáhne po cigaretě, pomůže i s tím, jak nepřibrat na váze nebo jak s pomocí relaxačních technik zvládnout nervozitu a podrážděnost.

 
Vstoupit do diskuze  (1)

Mohlo by vás zajímat

Reklama