Jak budou vypadat bateriové elektromobily budoucnosti podle Toyoty

 
Další 1 fotografie v galerii
V prostoru od spodní části karoserie až po horní část dveří jsou zabudovány digitální displeje / Toyota
Japonská automobilka Toyota v rámci bruselského fóra Kenshiki poprvé v Evropě prostřednictvím studie FT-3e Concept odhalila představy o budoucím designu a technologických možnostech bateriových elektromobilů příští generace.

FT-3e představuje dle webu automobilky všestrannou architekturu bateriových elektromobilů nové generace, která umožňuje navrhovat širokou škálu produktů, včetně luxusního sedanu Lexus LF-ZC nebo výkonného sportovního vozu FT-Se.

Tyto bateriové elektromobily nové generace jsou navrhovány tak, aby dosáhly co nejnižší hmotnosti a optimální aerodynamiky s ohledem na nižší spotřebu energie a delší dojezd, ale současně též efektivně využívaly přírodní zdroje.

Koncept FT-3e zároveň používá nejrůznější technologie budoucnosti, které kromě uhlíkově neutrální mobility podporují užší propojení se společností a fungují jako přenosové médium pro data a energie – mezi vozidlem a jeho okolím.

Uhlazený design exteriéru spojuje propracovaný styl a estetické kvality s co nejjednoduššími křivkami a povrchy karoserie. V prostoru od spodní části karoserie až po horní část dveří jsou zabudovány digitální displeje.

Při příchodu řidiče k vozu se na displejích zobrazují různé informace, například o stavu nabití baterie, teplotě v kabině nebo kvalitě vzduchu. Pro porovnání je model FT-3e o 17 cm delší, 14,5 cm širší a 5,5 cm nižší než model bZ4X.

Zdroj: Toyota

Mohlo by vás zajímat

Reklama