Česká meteorologická aplikace nově posílá i upozornění na silný vítr nebo úder blesku

Aplikace dává uživatelům možnost zvolit si preferovaný způsob zobrazení dat / Ventusky
Meteorologická aplikace Ventusky, dostupná pro iOS a Android, oznámila zajímavou aktualizaci, která přináší nové možnosti vizualizace dat. Kromě tradičního zobrazení na mapě a v tabulce přidává aplikace nově přehledné grafy, umožňující uživatelům sledovat vývoj počasí, teploty, srážek, pravděpodobnosti srážek, větru a sněhu až na 14 dní dopředu.

Grafy jsou navrženy tak, aby poskytovaly rychlý a jasný přehled o vývoji počasí, zejména v situacích, kdy se počasí rychle mění. Automaticky se také dle webu aplikace v grafech zvýrazňují nebezpečné hodnoty.

Výhodou je, že lze jednotlivé veličiny spolu kombinovat a vidět tak dohromady vývoj teploty a například větru během celého dne. Unikátnost aplikace Ventusky spočívá v tom, že dává uživatelům možnost zvolit si preferovaný způsob zobrazení dat. Přitom pro různé situace je vždy vhodný jiný typ zobrazení.

Pokud se například uživatel chystá do hor, tak je vhodnější sledovat počasí v širší oblasti a lepší je zobrazení počasí na mapě, kde je vidět vývoj počasí v celé oblasti hor. Naopak uživatelé, kteří potřebují rychlý a přehledný pohled na vývoj počasí ve městě, kde je počasí stabilnější, mohou využívat nové grafy.

Aplikace v nedávné době přinesla i možnost zasílání notifikací (varují například před silným větrem nebo úderem blesku) s podrobným nastavením. Prošla také mírnými grafickými úpravami.

Nové grafy jsou volně přístupné všem uživatelům po stažení aplikace. Není k nim třeba žádné předplatné a nezobrazují se ani reklamy. Aplikaci Ventusky na Android a iOS měsíčně využije více než milion lidí po celém světě. Meziročně se počet uživatelů zvýšil více než dvojnásobně.

Zdroj: Ventusky

Mohlo by vás zajímat

Reklama