Bezdrátová herní klávesnice Logitech G PRO X 60 ušetří místo na stole

Klávesnice PRO X 60 má optické spínače s taktilním nebo lineárním průběhem stisknutí / Logitech
Nová herní klávesnice Logitech G PRO X 60 LIGHTSPEED Gaming Keyboard šetří cenné místo na stole a vyhovuje tak i stále náročnějším požadavkům profesionálních hráčů.

Nejenom e-sportovci potřebují to nejkvalitnější vybavení, aby mohli dále vylepšovat svoje herní výkony. Klávesnice s 60% velikostí oproti běžné variantě je mezi profesionály stále oblíbenější, protože dle webu výrobce ponechává víc prostoru pro dynamické pohyby myší, které jsou potřebné při vrcholném klání v FPS střílečkách.

Menší 60% klávesnice se snadno vejde do vyhrazeného soutěžního prostoru, umožňuje optimální rozmístění herního vybavení pro dosažení maximálního výkonu a také se s ní lépe cestuje na turnaje.

„PRO X 60 je ideální pro hráče, kteří potřebují klávesnici, co se dá přizpůsobit jakémukoliv nastavení a podmínkám. Je také velmi snadno přenosná, když musím někam jet. Moc se mi líbí,“ říká Michaela ‚mimi‘ Lintrup, která hraje Valorant za tým G2 Esports.

Klávesnice menších rozměrů se sice dobře hodí pro hraní na soutěžích, někteří profesionální hráči však na nich můžou postrádat důležité speciální klávesy. Aby se tento problém vyřešil, disponuje PRO X 60 inovativní technologií KEYCONTROL, která umožňuje přizpůsobení jejích funkcí daleko za hranice klávesnic standardních.
 
„S navrhováním a výrobou klávesnic a spínačů pro profesionální hráče a s jejich pomocí máme dlouholeté zkušenosti,“ prohlásil Brent Barry, vedoucí oddělení pro e-sporty a vybavení řady PRO pod značkou Logitech G. „Díky naší těsné spolupráci s hráči jsme získali důležité poznatky, které sehrály klíčovou roli při navrhování PRO X 60 a upozornily na potřebu technologie KEYCONTROL. Tento nový produkt má vše, co by si profesionální hráči mohli přát: kompaktní přenosné provedení v kombinaci s novými pokročilými technologiemi, které jim dokážou poskytnout potřebné vybavení a výkon na cestě k vítězství.“
 
Technologie KEYCONTROL byla vyvinuta s cílem rozšířit možnosti klávesnice nad rámec standardní klávesnice plné velikosti. Uživatelsky přívětivý nástroj KEYCONTROL je součástí aplikace G HUB a nabízí hráčům mnohem větší přizpůsobitelnost díky možnostem přiřadit každé klávese až 15 funkcí a nastavit si klávesnici podle svého individuálního herního stylu.

V kombinaci s pokročilou funkcí G-SHIFT, kterou lze použít k přepínání funkcí tlačítek myši, můžou hráči aktivovat novou vrstvu kláves a získat rychlý přístup k libovolné klávese nebo příkazu přímo pod svojí levou rukou, ke klávesám WASD nebo k jakékoli jiné programovatelné klávese na klávesnici. Chybějící důležité klávesy si tak doplní přesně tam, kde je potřebují, což jim zajistí bleskový přístup k potřebným funkcím a urychlí jejich cestu k vítězství.

Klávesnice PRO X 60 má optické spínače GX Optical s taktilním nebo lineárním průběhem stisknutí. Tyto spínače byly navrženy tak, aby uspokojily uživatele při hraní i psaní, k čemuž přispívá i jejich promazání při výrobě. Nabízejí rychlejší odezvu než standardní mechanické spínače, a tím i rychlejší hraní.

Na rozdíl od běžných mechanických spínačů se GX Optical aktivují světelným paprskem, takže odpadá krátké zpoždění kvůli ošetření zákmitů kontaktů. Signál se vyšle hned po stisknutí klávesy.

Bezdrátová herní klávesnice PRO X 60 LIGHTSPEED v černé a bílé barvě je již v prodeji, a to za doporučenou cenu 4 999 Kč.

Zdroj: Logitech

Mohlo by vás zajímat

Reklama