Elegantní smartphony řady NOTE 40 zaujmou rychlým nabíjením a cenou

Ve své třídě nabízí novinky bezkonkurenční 20W Wireless Magcharge / Infinix
Řada NOTE 40 značky Infinix představuje zajímavý pokrok v technologii All-Round FastCharge 2.0. Uživatelé se mohou těšit na inovace jako je 100W Multi-Speed FastCharge, Wireless MagCharge a samostatně vyvinutý čip podporující multifunkční režimy nabíjení.

Novinky (NOTE 40, NOTE 40 Pro a NOTE 40 Pro+ 5G) zaujmou nejenom designem, ale také chytrým nabíjením. Řada NOTE 40 totiž dle webu výrobce přináší technologii All-Round FastCharge 2.0, poháněnou prvním samostatně vyvinutým čipem Cheetah X1 od Infinixu.

Tento čip integruje vysoce přesnou detekci výkonu, bezpečnou detekci napětí a podporu různých uživatelských scénářů. Zajištuje tak výjimečnou efektivitu nabíjení kdekoli a kdykoli. NOTE 40 Pro+ 5G podporuje 100W Multi-Speed FastCharge, takže nabijete 50 % baterie za pouhých 8 minut v hyper režimu. Nabízí také režim pro nízké teploty a inteligentní režim pro adaptivní nabíjení.

Série se může pochlubit vysokou hustotou baterie, takže nabijete 1 600 cyklů a stále máte 80% kapacity baterie. Ve své třídě navíc nabízí bezkonkurenční 20W Wireless Magcharge.

Za pozornost stojí i Infinix MagKit pro pohodlné magnetické nabíjení, včetně pouzdra na telefon MagCase, magnetické nabíjecí podložky MagPad a magnetické powerbanky MagPower. Technologie Extreme-Temp zajistí spolehlivé nabíjení až do -20 °C, ideální do mrazu.

Bypass Charging 2.0 usměrňuje proud, aby přímo napájel základní desku během intenzivního hraní her nebo sledování videí, čímž předchází přehřívání. Reverzní nabíjení umožňuje sdílet energii s ostatními zařízeními pomocí kabelu nebo bezdrátově rychlostí až 10W. Podpora protokolu PD3.0 umožňuje nabíjení notebooků pomocí nabíječky telefonu, což eliminuje potřebu více nabíječek.

Vlajkovou lodí inovované řady NOTE je NOTE 40 Pro, který je v prodeji za 6 899 Kč. Řada Pro nabízí kvalitní displej zakřivený o 55°, na němž najdete odolné sklo Corning Gorilla Glass. Zákazníci dostanou nadupaný balíček, kde najdou rychlou nabíječku, ochranné sklo na displej, designový kryt s magnetickým upevněním a sluchátka s konektorem USB-C.

Navíc v rámci uvedení na trh všichni dostanou zdarma bezdrátovou nabíječku v hodnotě 699 Kč (akce platí do 5. 5. 2024). Dostupné jsou modely v zelené a zlaté barvě, které ještě v červnu doplní černá.

Model NOTE 40 zaujme plochým displejem s ultraúzkým rámečkem s designem Unibody MDA (metal device antenna), který skrývá anténu v rámu. Displej AMOLED se 120Hz nabízí rozlišení 1080P a maximální jas 1300 nitů, což zajišťuje lepší viditelnost za všech světelných podmínek. Certifikace TÜV Rheinland pro ochranu očí proti modrému světlu a vysoká frekvence stmívání PWM 2160Hz poskytuje zážitek bez blikání, který přináší zvýšený komfort pro oči uživatelů. Model NOTE 40 je dostupný ve zlaté a černé barvě. Na pultech prodejců a v e-shopech ho najdete za 5 499 Kč.

Řada NOTE 40 představuje čipsety D7020 a G99, které využívají 6nm procesy pro energetickou efektivitu a vysoký výkon. Tyto čipsety jsou vylepšeny AI funkcemi na XOS 14, včetně Folaxu, Ask AI a generátoru AI tapet, což zvyšuje kreativitu a produktivitu.

Pro mobilní hráče znamená 24GB rozšířené RAM vylepšený multitasking, zatímco systém chlazení s vakuovou komorou snižuje teploty až o 7°C. XBOOST Frame Rate Control optimalizuje výkon pro populární MOBA a FPS hry, poskytující vysoký herní zážitek při maximálních snímkových frekvencích. Kromě toho řada NOTE 40 obsahuje duální stereo reproduktory, které byly vyladěny inženýry z JBL do nejmenšího detailu pro pohlcující kvalitu zvuku.

Celou sérii doplní v červnu 2024 ještě model NOTE 40 Pro+ 5G s čipem MediaTek Dimensity 7020. Cena je stanovena na 8 499 Kč.

Zdroj: Infinix

Mohlo by vás zajímat

Reklama