Nová řada modelů Samsung přináší éru televizní umělé inteligence

Umělá inteligence dokonce rozpozná druh sportu, na který se díváte / Samsung
Společnost Samsung Electronics odhalila podrobnosti o nové generaci televizorů roku 2024. Na akci s názvem Unbox & Discover se představily nejnovější modely Neo QLED 8K a 4K, televizory s OLED obrazovkou a soundbary.

Samsung je na televizním trhu jedničkou už 18 let v řadě (dle statistik organizace Omdia) a letos jeho novinky posouvají laťku kvality v celém oboru domácí zábavy díky moderním funkcím s umělou inteligencí.

Vlajkovou lodí nejnovější televizní řady Samsungu jsou modely Neo QLED 8K s nejvýkonnějším procesorem NQ8 AI Gen3. Disponuje neuronovou jednotkou NPU s dvojnásobnou rychlostí v porovnání s předchozí generací a počet neuronových sítí se zvýšil osmkrát (ze 64 na 512). Výsledkem je výjimečný obraz s maximálním zobrazením detailů bez ohledu na zdroj.

Doslova každá scéna se na obrazovce Neo QLED 8K díky umělé inteligenci mění v pastvu pro oči. Ve vysoké kvalitě si uživatelé můžou vychutnat kresbu detailů i přirozené pojetí barev, takže jim neunikne nic od nenápadné mimiky tváře až po takřka neznatelné tonální přechody. Technologie 8K AI Upscaling Pro vůbec poprvé využívá přednosti generativní AI, aby „vytvořila“ dokonalý obraz v rozlišení 8K i z méně kvalitních zdrojů. Výsledný obraz v 8K rozlišení je plný detailů a jasu, a proto výrazně překonává zážitek ze sledování běžných 4K televizorů.

Umělá inteligence dokonce rozpozná druh sportu, na který se díváte, a funkce AI Vylepšení pohybu Pro (Motion Enhance Pro) nastaví ideální zpracování rychlého pohybu tak, aby každá akce byla ostrá. Systém Real Depth Enhancer Pro zase dodává obrazu nevídanou prostorovou hloubku a vtahuje diváky do scény. Tyto funkce společně vytvářejí nový standard pro divácký zážitek v pohodlí domova.

K dalším přednostem modelů Neo QLED 8K patří i skvělý zvuk, opět s pomocí umělé inteligence. AI aktivní zesílení hlasu PRO (Active Voice Amplifier Pro) dokáže výtečně zvýraznit dialogy a oddělit je od ruchu v pozadí, takže divák jasně slyší každé slovo. Zvuk vylepšuje i technologie Zvuk sledující pohyb Pro (Object Tracking Sound Pro), která synchronizuje směr audia se směrem akce na obrazovce, aby byla celá scéna dynamičtější a poutavější.

Pokročilá technologie AI adaptivní zvuk Pro (Adaptive Sound Pro) inteligentním způsobem optimalizuje zvuk podle aktuálních podmínek a uspořádání místnosti, takže je plný a realistický.

Další inteligentní funkce modelů Neo QLED 8K umožňují upravit obraz i zvuk podle aktuálních potřeb uživatele. Při hraní se automaticky aktivuje režim AI Herní režim (Auto Game), rozpozná hru, kterou hrajete, a nastaví ideální herní parametry.

Při sledování běžného obsahu pak přichází ke slovu systém AI Režim obrazu (Customization Mode), který vůbec poprvé umožní nastavit preferenci jasu, ostrosti a kontrastu na míru každého diváka. AI Úsporný režim zase ušetří ještě víc energie při zachování stejné úrovně jasu.

Letošní televizory Samsung s umělou inteligencí díky vyspělé konektivitě, globálním i lokálním streamovacím službám a integrované aplikaci Xbox výrazně rozšíří spektrum diváckých zážitků. Můžete tak i hrát cloudové hry bez nutnosti zakoupení fyzické konzole. Díky sofistikovanému a zabezpečenému operačnímu systému Tizen vznikl rozsáhlý propojený ekosystém, který můžete ovládat svým mobilním telefonem a aplikací SmartThings.

Snadné propojení a nastavení platí pro všechny produkty značky Samsung v domácnosti, stejně tak IoT zařízení jiných výrobců, protože je systém kompatibilní se standardy HCA a Matter. Telefonem se tedy dá ovládat celá řada zařízení od světel až po bezpečnostní senzory. Vytvoření chytré domácnosti nebylo nikdy jednodušší.

Nová řada televizorů Samsung na rok 2024 také výrazně usnadňuje propojení s chytrými telefony. Stačí se s telefonem přiblížit k televizoru a aktivovat systém Smart Mobile Connect, díky němuž se telefon stane plnohodnotným a univerzálním dálkovým ovladačem televizoru i dalších připojených domácích spotřebičů.

V nejnovější letošní verzi lze telefony používat i jako herní ovladače s nastavitelným uživatelským rozhraním a haptickou odezvou, což při hraní přijde nepochybně často vhod.

Zdroj: Samsung, Omdia

Mohlo by vás zajímat

Reklama