Sony RX10 IV: S nejrychlejším ultrazoomem na světě prostě rozmazanou fotografii neuděláte

 
Další 2 fotografie v galerii
Rychlé hybridní automatické ostření funguje i při záznamu videa / Sony
Optické přiblížení až 25x při širokoúhlém rozsahu ohnisek (od 24 do 600 milimetrů), ani CMOS čip s 21 miliony obrazových buněk nikoho u stále nadupanějších digitálních fotoaparátů asi nepřekvapí. Ovšem uváděná rychlost automatického ostření 0,03 sekundy už je výjimečným parametrem, který dělá z nového Sony RX10 IV špičkový přístroj.

UvedenÉ rychlosti automatického ostření (0,03 sekundy) je možné dosáhnout díky obrazovému snímači Exmor RS CMOS, který se postará o velmi rychlé zpracování obrazových dat. Celkem 315 bodů fázové detekce automatického ostření pokrývá přibližně 65 % plochy snímače.

Díky technologii sledování AF s vysokou hustotou bodů zůstane vždy spolehlivě zaostřeno i na rychle se pohybující předměty a objekty. Velký rozsah poskytuje snímač i z hlediska citlivosti (ISO 100 – 12 800).

To, že novinka patří k nejrychlejším ultrazoomům v historii, potvrzuje i přítomnost vysokorychlostní technologie LSI a výkonného obrazového procesoru BIONZ X, takže s modelem můžete souvisle fotografovat i se sledováním AF/AE, rychlostí až 24 snímků za sekundu v dávce až 249 snímků ve formátu JPEG, případně nasnímáte až 112 snímků za sebou v syrových datech (v RAWu). Za pozornost stojí i minimální rychlost závěrky - 1/32000 sekundy.

Superlativy snese i optika novinky: Objektiv s vestavěným zoomem značky ZEISS (Vario-Sonnar) poskytuje dostatečnou světelnost (F2,4-4) v plném rozsahu zoomu, tedy od širokoúhlého (24 mm) po ultra teleobjektiv (600 mm). V makro režimu lze zaostřovat na předměty již od tří centimetrů.

Rychlé hybridní automatické ostření funguje i při záznamu videa, a to i v maximálním rozlišení 3840 x 2160 bodů. Novinka bude nabízet jistě kvalitní, téměř poloprofesionální, fotografování, tomu ovšem bude odpovídat i cena, která se bude pohybovat kolem 45.000 Kč.

 
Buďte první

Mohlo by vás zajímat

Reklama