Tajemství hororové Věže lebek odhaleno: tisíce mužů, žen i dětí zde umíralo s ještě bijícím srdcem

 
Další 1 fotografie v galerii
Aztécký kalendář neboli Kámen Slunce / Pixabay
Archeologové zjistili, že lidské oběti Aztéků byly mnohem rozšířenější a brutálnější, nežli se dříve předpokládalo. Výzkumníci z INAH (Mexický národní institut antropologie a historie) objevili nechutný „sklad trofejí" poblíž Templo Mayor. Jednoho z hlavních chrámů v aztéckém hlavním městě Tenochtitlan.

Jak se totiž ukázalo, celé to byla jen špička neméně šokujícího ledovce a věž lebek byla jen součástí větší struktury známé jako Huey Tzompantli, jež měla celkové rozměry jako basketbalové hřiště. Nový průzkum pomalu odhaluje celou škálu lidských obětí prováděných v rámci uctívání jejich bohů.

Podle článku a průzkumu popisovaného v magazínu Science byli zajatci doneseni do Templo Mayor, kde jim vyrvali jejich stále bijící srdce. Jejich těla byla poté naporcována: hlava se usekla, odstranili kůži a svaly z lebky, no a ve finále byla prostředkem hlavy vytvořena díra, aby se lebka dala nasadit na dřevěný kůl.

A nakonec je čekalo přemístění do tenochtitlánského Tzompantli, obrovského skladu lebek před Templo Mayor. To byla pyramida se dvěma chrámy nahoře. Po měsících a letech na slunci a dešti se lebky začaly rozpadat a ztrácet tváře a zuby.

Poté je kněží vzali a vyrobili z nich obří masku na zemi nebo vzali maltu a přidali vše ke dvěma věžím lebek, co byly vedle této galerie.

Někteří ze španělských conquistadorů (Andrés de Tapia, co zde byl v roce 1521 s Cortézem) psali o Tzompantli i jeho věžích a odhadovali, že jej tvoří 130 tisíc lebek. A pak de Tapia psal, že napočítal desítky tisíc lebek v místě, jež pro změnu tvořily Huey Tzompantli.

A trochu hororová čísla na závěr: Asi tak 75 % lebek bylo mužských, 20 % ženských a 5 % dětských.

 

 
Buďte první

Mohlo by vás zajímat

Reklama