- Lukáš Bauer
- Doprava
- 10. listopadu 2024
- 10:44
Nový radarový detektor přenáší upozornění přímo do navigačního systému
Přenosný radarový detektor GO! s digitální radarovou anténou zajišťuje rychlou a přesnou detekci radarů s minimálním rizikem falešných poplachů. Zařízení je unikátní mimo jiné i mobilní aplikací, která umožnuje podle webu výrobce jednoduchou aktualizaci a přenáší upozornění přímo do navigačního systému.
Detektor je navíc vybaven speciálním senzorem s výkonným laserovým snímačem. Jedná se však pouze o detekci, nikoli o aktivní laserový antiradar.
Základem citlivě zabudovaného zařízení BUCELL je řídicí jednotka s online funkcemi, vlastní verzí OS Linux a komunikačním rozhraním pro připojení detekčních senzorů. Jednotka je navržená jako modulární systém.
Přidávat se k ní mohou současně až dvě digitální radarové antény nebo digitální kamera se schopností vyhodnocovat video v reálném čase. V současnosti jde podle výrobce o nejvýkonnější systém na trhu ve svém segmentu.
Určování polohy u obou zařízení probíhá pomocí všech hlavních satelitních systémů, jako jsou GPS, GLONASS a Galileo. Společnost RADAGO vyvinula vlastní API standard a mapový editor, který shromažďuje GPS data z několika ověřených zdrojů.
„Pomocí této technologie jsme schopni efektivně vyhodnocovat a ověřovat správnost každého záznamu, což zajišťuje přesné hlášení aktuálních radarových systémů a rizikových míst. Řidičům to poskytuje maximální spolehlivost a aktuálnost dat pro bezpečnou jízdu po celé Evropě,“ vysvětluje Martin Rašpl z RADAGO.
Oba modely detektorů jsou uzpůsobeny pro pravidelnou aktualizaci databáze a pomocí nového firmwaru také pro budoucí rozvoj. Vyvíjeny byly plně v Česku a na jejich výrobě se podílejí i čeští dodavatelé.
Použití radarových detektorů v ČR a EU
V současné době není použití přenosných ani pevných radarových detektorů v České republice omezeno žádným zákonem. Tato zařízení slouží pouze k detekci, tedy k upozornění na radarová zařízení měřící rychlost projíždějícího vozu. Zákon o provozu na pozemních komunikacích zakazuje pouze použití aktivních prostředků, které mohou rušit nebo jinak omezovat činnost radarů.
Legislativa napříč zeměmi EU není v současnosti jednotná. Proto je vhodné předem zjistit, jak je použití radarových detektorů upraveno v jednotlivých státech. „Radarové detektory RADAGO však dokážou pomocí své aktualizované databáze a moderních technologií bezpečně detekovat a vyhodnocovat riziková místa a radarové systémy po celé Evropě,“ doplňuje Martin Rašpl.
Zdroj: RADAGO, Policie ČR
Sdílení
Twitter
Komentáře
Email