Apple už ztrácí v prodeji chytrých telefonů nejenom na Samsung, ale už nestíhá ani Huawei

 
Další 1 fotografie v galerii
Poptávka po modelu iPhone X začala zpomalovat mnohem dříve než u předchozích novinek / Pixabay
Ve druhém čtvrtletí letošního roku předstihla společnost Huawei poprvé Apple a stala se tak druhým největším výrobcem chytrých telefonů.

Celkově v tomto období prodeje chytrých telefonů vzrostly podle dat Gartner meziročně o 2 procenta na 374 milionů kusů.

Prodeje chytrých telefonů Huawei rostly ve druhém čtvrtletí roku 2018 meziročně o 38,6 %. Společnosti se podle všeho daří přicházet s inovativními funkcemi a rozšiřovat nabídku chytrých telefonů tak, aby co nejlépe pokryla širší spotřebitelské segmenty. Huawei nyní dodává přístroje Honor na 70 trhů po celém světě, což se ukazuje jako hlavní motor jejího růstu.

Jinak první pozici mezi dodavateli chytrých telefonů si dále drží Samsung, který ale dodal ve druhém čtvrtletí 2018 o 12,7 % méně přístrojů. Samsung čelí zpomalování poptávky po chytrých telefonech a rostoucí konkurenci ze strany čínských výrobců, zároveň klesá také poptávka po jeho špičkových modelech, což Samsungu snižuje ziskovost. Je ovšem možné, že nový model Note 9 obnoví růst.

Jistou stagnaci zaznamenává Apple: minimální vylepšení, které nabídly jeho nejnovější vlajkové lodě, vedly jen k minimálnímu růstu (0,9 %). Zásadní je také to, že poptávka po modelu iPhone X začala zpomalovat mnohem dříve než u předchozích novinek. Rostoucí konkurence čínských značek a zvyšující se nároky zákazníků na hodnotu telefonů činí na Apple obrovský tlak.

Tento trend dobře ilustruje čtvrtý výrobce v pořadí, čínská společnost Xiaomi, která se soustředila nejen na rozšíření svého portfolia, ale také na zavedení jednotného maloobchodního modelu a integraci offline i online prodeje, a na zpomalujícím trhu chytrých telefonů tak rostla vůbec nejrychleji – meziročně o více než 50 %.

 
Buďte první

Mohlo by vás zajímat

Reklama