Od včerejška můžete platit v obchodech snadno pomocí chytrých hodinek i v České republice

Zabezpečení dat je stejně důkladné jako v případě placení mobilem a je zajištěno technologií tzv. tokenizace / Pixabay
V zahraničí je to už nějaký ten pátek běžnou záležitostí, na tuzemském trhu konečně vychází vstříc poptávce Čechů po snadném a pohodlném placení chytrými hodinkami první banka.

Česká republika se tak řadí k zemím, v nichž je dostupné rychle se rozvíjející placení nositelnými zařízeními, k nimž se dále řadí mobily, klíčenky, náramky nebo prsteny.

Placení prostřednictvím hodinek je stejně jako v případě mobilního telefonu pohodlné a rychlé. Údaje o platební kartě je nutné nejprve do hodinek zadat prostřednictvím mobilní aplikace Garmin, respektive Fitbit. Následně je digitalizovaná karta uložena na chráněný čip v hodinkách.

Zabezpečení dat je stejně důkladné jako v případě placení mobilem a je rovněž zajištěno osvědčenou technologií tzv. tokenizace. Díky této technologii je zajištěno, že šestnáctimístné číslo platební karty se v chytrých hodinkách nikde nepoužívá ani neukládá a namísto něj se používá náhradní číselný kód označovaný jako "token". Zabezpečení, uplatňované pro digitální platby, je tedy srovnatelné s bezpečností u klasických čipových platebních karet.

Podle průzkumů má v Česku zájem o bezkontaktní placení pomocí chytrých hodinek, náramků, klíčenek a dalších nositelných zařízení až pětina populace a v sousedním Slovensku dokonce 31 procent obyvatel. Evropský průměr je 24 procent. Podle odhadů bude až 62 procent nositelných zařízení do roku 2020 obsahovat platební funkce.

Navíc nyní na startu této technologie placení u nás můžete využít toho, že Garmin nabízí hodinky Vívoactive3 se slevou, pokud předložíte platební kartu Mastercard od Moneta Money Bank. Garmin Pay je pak dostupný klientům bank a finančních institucí na produktových řadách Forerunner 645, Fenix 5 Plus, Vívoactive3 a D2.

Mohlo by vás zajímat

Reklama