Nový trend: Ovládejte televizi hlasem. Poradíme vám, jak na to

 
Další 1 fotografie v galerii
Novou vychytávku využijí zatím především anglicky a německy mluvící uživatele Alexy / Pixabay
Hlasové ovládání televizoru nabízí stále více nových modelů na tuzemském trhu. A není divu, tento způsob komunikace otevírá mnohem jednodušší možnosti využití chytrých funkcí vaší TV, které jste možná dosud pro komplikované zadávání textu pomocí dálkového ovladače nebo klávesnice příliš nevyužívali.

Jak lze tedy s televizí moderně komunikovat, i bez ovladače? Hlasem můžete ovládat základní funkce televizoru, jako je jeho zapnutí a vypnutí, regulace hlasitosti, přepínání mezi televizními kanály, přepnutí zdrojového vstupu a ovládání nahrávání na disk.

Rozsah možností bude dále rozšiřován a do budoucna tak otevírá tento způsob ovládání uživatelům možnosti mnohem jednoduššího využití chytrých funkcí, k nimž bylo dosud třeba zadávat povely nekomfortně pomocí textu psaného s využitím dálkového ovladače nebo připojené klávesnice, jako například zadávání internetové adresy při brouzdání nebo snadný výběr videa či hudby na streamovacích službách.

Bude stačit jednoduše vyslovit název filmu, skladby nebo internetové stránky. Hlasové ovládání znamená v tomto ohledu revoluci a mnoho uživatelů pravděpodobně přiměje k tomu, aby začali chytré funkce svých televizorů využívat v mnohem vyšší míře než dosud.

Samozřejmě musí váš model televizoru umožňovat komunikaci s digitální asistentkou Alexou (nově to umožňují například televizory řady Loewe bild 1, bild 3, bild 5, bild 7 a bild 9). Je sice pravdou, že tuto novou vychytávku využijí zatím především anglicky a německy mluvící uživatele Alexy, která je úzce navázána na služby, jež Amazon nabízí, a které se pro využití ve spojení s televizorem naprosto logicky nabízejí.

Mezi ně patří například online videotéka Amazon Prime či Music Unlimited. Ty nabízejí od loňského roku i českým zákazníkům možnost streamování filmů, seriálů, hudby nebo čtení elektronických knih a časopisů. Hlasové rozpoznávání českých názvů není prozatím komfortní, nicméně určitě se této možnosti v budoucnosti dočkáme.

 
Buďte první

Mohlo by vás zajímat

Reklama