Přišel čas vyměnit všechny nabíječky a kabely: Varianta s USB-C konektorem se stává standardem

 
Další 2 fotografie v galerii
Až dodnes firma Apple vždy uváděla svoje modely do světa s nabíjecími kabely USB-A / Pixabay
Podle dostupných informací bude Apple u nových modelů přidávat do balení nabíjecí kabel s USB-C konektorem. Co to přinese nám, uživatelům?

Tento krok umožní sice rychlejší dobíjení smartphonů, ale na druhou stranu znamená také to, že někteří z majitelů jiných chytrých iPhonů nebudou schopni připojit své redukce k již existujícímu příslušenství a PC.

Až dodnes firma Apple vždy uváděla svoje modely do světa s nabíjecími kabely USB-A. Takto jste je pak mohli připojit k hlavní nabíječce, PC, autu nebo třeba multimediálnímu centru doma.

Poslední update tedy zamění USB-A za USB-C, jenž se pomalu stává standardem v mobilním businessu. Ale problém je, že nepochybně dojde k jistým potížím: majitelé nejnovějších iPhonů nebudou moci používat věci, jež mají již z předchozích modelů, které měly vždy USB-A.

Apple aktuálně již prodává konvertor z Lightning portu na USB-C. Firma poprvé oznámila kabel, jenž umožní majitelům iPhonů i iPadů spojit svá zařízení s USB-C portem (včetně externích baterií) v březnu 2016. I přesto ale nabíjecí kabel s každým iOS strojem byl prozatím USB-A konektor.

To vše se ale změní s uvedením nových modelů. Apple již informoval své partnery v rámci programu „Made For iPhone (MFi)", že budou moci brzy prodávat licencované USB-C/Lightning konverze. Připomínáme, že tak činil donedávna jedině Apple.

Zahrnutí konverzního kabelu typu USB-C do Lightningu naznačuje, že tento typ kabelů se stane na trhu mnohem dominantnějším a také že se nějaký ten pátek patrně zdrží.

Kabely třetích stran se na trhu začnou objevovat asi tak v půlce roku 2019. Kdo chce splnit podmínky pro rychlé nabíjení, tak musí mít kabely, jež zvládnou 18 W, což rozhodně nebude případ tradičních USB-A kabelů. 

Mohlo by vás zajímat

Reklama