Nová aplikace vám naplánuje cestu veřejnou dopravou, i když nevíte, kde se přesně nacházíte

 
Další 1 fotografie v galerii
Jak zastávky, tak jednotlivé výsledky hledání lze v aplikaci ukládat jako oblíbené / Pixabay
Nová aplikace Bileto, kterou si můžete zdarma stáhnout na App Store a Google Play, vám najde cestu podle vaší polohy, takže ani nemusíte v daném městě znát název žádné zastávky.

Výhodou je i to, že s aplikací není nutné složitě připočítávat čas, který vám zabere chůze z domova na nejbližší zastávku nebo ze zastávky do cíle. Bileto to udělá za vás.

Tento univerzální nástroj pro cestování veřejnou dopravou umí vyhledávat cestu v závislosti na poloze, adrese nebo názvu daného cíle (restaurace, kavárny, sportoviště atd.). Díky chytrému plánování pak do vaší cesty zahrne veškerou dopravu včetně chůze. Přesně vás tak navede na nejbližší zastávku, na kterou potřebujete, a ukáže reálný čas, za který se dostanete z bodu A do bodu B. 

A jak vyhledávání v Bileto funguje? Do pole "Odkud" stačí vepsat název místa, adresu nebo zastávku (lze také zvolit aktuální polohu na základě GPS). Řádek "Kam" určuje cílovou destinaci, zbývá vybrat, zda se chcete na cestu vydat hned, nebo s časovým odstupem, a preferenci dopravního prostředku – autobus, tramvaj, metro, vlak, nebo přívoz?

Výsledky jsou předkládány formou karet, ze kterých jednoduše vyčtete, jak dlouho daným spojem pojedete, ale i jak dlouho vám budou trvat pěší přesuny. Standardně jsou výsledky řazeny dle nejrychlejšího, ale vybrat lze i ty s nejméně přestupy. Po výběru karty vidíte veškeré detaily na časové ose s možností orientačního zobrazení na mapě.

Jak zastávky, tak jednotlivé výsledky hledání lze ukládat jako oblíbené, což ušetří čas při příštím hledání. Pokud se v appce přihlásíte, data se budou synchronizovat napříč zařízeními.

 
Buďte první

Mohlo by vás zajímat

Reklama