Revoluce v MHD: První autonomní tramvaj na světě bude jezdit v Postupimi nedaleko Berlína

 
Další 1 fotografie v galerii
Vozidlo je vybaveno několika radarovými a kamerovými senzory a systémem LIDAR / Siemens
Mobilita budoucnosti, to nejsou zdaleka jen autonomní automobily, ale také třeba autonomní tramvaje. A že nejde pouze o sci-fi potvrzuje nový model od Siemensu.

Autonomní tramvaj bude představena na letošním veletrhu InnoTrans 2018. Testovací jízdy proběhnou na šestikilometrovém úseku tramvajové sítě v Postupimi nedaleko Berlína.

Pokud byste tuto krasavici chtěli také vidět, tak v reálném provozu se zde objeví ve dnech 18. až 21. září 2018. Vozidlo určené pro testování je vybaveno několika radarovými a kamerovými senzory a systémem LIDAR, které slouží jako „digitální oči“ a zachycují provozní prostředí tramvaje.

Komplexní funkční algoritmy slouží jako „mozek“ pro interpretaci a vyhodnocení dat aktuální provozní situace, poskytují předpověď jejího dalšího vývoje a následně iniciují odpovídající odezvu tramvaje.

Díky schopnostem umělé inteligence tramvaj reaguje na světelnou signalizaci, zastavuje v zastávkách a automaticky reaguje na potenciální nebezpečí, jako jsou například přecházející chodci a další vozidla křižující tramvajovou trať.

Nová autonomní tramvaj může už v této fázi vývoje zvládnout základní provozní úkoly v reálné silniční dopravě. Model využívá systém varování před kolizí (Siemens Tram Assistant). Vytváření inteligentních vozidel a infrastruktury možná povede k vyšší bezpečnost při cestování v městské i dálkové dopravě.

 
Buďte první

Mohlo by vás zajímat

Reklama