SpaceX má prvního zákazníka na cestu kolem Měsíce, poletí v obrovské raketě typu BFR

 
Další 1 fotografie v galerii
BFR je nejnovější model SpaceX s kolmým startem, jenž váží 150 tun, přičemž má 31 motorů / SpaceX
Společnost SpaceX oznámila, že se již brzy chystá posílat zájemce na cestu kolem Měsíce. K tomu využije své BFR rakety (oficiální označení je „Big Falcon Rocket“, ta neoficiální varianta je trochu neslušná: „Big F***ing Rocket“), což má být obrovské plavidlo určené pro dopravu lidí do hlubin vesmíru.

Firma SpaceX se na toto téma pochlubila na Twitteru, že již získala vůbec prvního soukromého zákazníka pro let okolo Měsíce. Má to prý být podle zástupců SpaceX důležitý krok ke zpřístupnění vesmíru i pro běžné lidi, jež sní o takovéto cestě.

Toto mimochodem není poprvé, co se tato kalifornská firma kontroverzního podnikatele a vizionáře Elona Muska rozhodla vyslat turisty k Měsíci. V únoru 2017 také SpaceX naznačila, že vezme okolo Měsíce první dva turisty někdy koncem roku 2018. 

Dříve to měla být raketa Dragon, Tedy stejná, jakou SpaceX rutinně odesílá plnou zásob na stanici ISS (mezinárodní vesmírná stanice). 

Firma ale zatím neřekla ani půl slova na to téma, kolik budou muset cestující zaplatit za podobný zážitek (více informací by se mělo objevit již během tohoto týdne). Raketa s kódovým označením BFR je nejnovější model SpaceX s kolmým startem, jež váží 150 tun, přičemž má 31 motorů.

Předpokládá se, že právě ona odstartuje k Marsu v roce 2022. BFR je přitom poměrně luxusně koncipovaná záležitost: je tu 40 kabin, přičemž každá pojme šest pasažérů. 

 
Buďte první

Mohlo by vás zajímat

Reklama