Sekretářka ukrytá v prstýnku: Dnešní smartphony nahradí již brzy různé wearables vychytávky

 
Další 2 fotografie v galerii
Prsten Xenxo dokáže odeslat SOS signál, počítat kroky, ukládat data i přehrávat hudbu / Xenxo
Smartphony jsou již téměř uzavřenou kapitolou, budoucnost je ve wearables – na tom se shodují odborníci. Chytrá zařízení, která má jejich nositel přímo na svém těle, mohou vypadat různě, jako hodinky, náhrdelník, náramek nebo klidně i šaty. Vylepší ovládání chytrého telefonu a nejenom to.

Některá wearables nemají displej a tlačítka, ale přitom dokážou snímat spoustu dat.  Třeba nano wearables - chytré oblečení monitoruje z pokožky spousty parametrů, třeba EKG či respirační frekvenci. 

U wearables potřebujete tři komponenty: chytrý telefon, samotné wearables zařízení a potom ovládací program, který zajistí, aby zařízení mělo skutečnou umělou inteligenci. Díky tomu se vaše hodinky mohou proměnit třeba ve vašeho osobního trenéra.

Měří počet kroků, které za den ujdete, tep i spánek a jeho kvalitu. Informace posílají do programu, který bude monitorovat vaše pohybové aktivity a hodnotit pokroky a chválit vás za to, jak se zlepšujete. Data o vaší aktivitě pošle na cloud, takže si je můžete odkudkoliv vyvolat. Takové chytré hodinky se třeba i dají ovládat hlasem. 

Co je v této oblasti nového?

Letošní IFA, tedy berlínský veletrh s moderní elektronikou, představil celou řadu modelů chytrých hodinek a fitness sledovačů, například elegantní Garmin Vívosmart s měřením saturace kyslíku v krvi. Baterie těchto hodinek umístěná na těle například vyhodnotí vaši energetickou hladinu a řekne vám, že jste dnes příliš unaveni na cvičení a bylo by lepší nechat to na zítra.

Hodinky dokáží sledovat chůzi, běh, plavání i další aktivity. Jestli existují nějaké smartwatch, se kterými se nikde neztratíte, pak jsou to zcela určitě Casio Pro Trek Smart WSD F30. Díky mapám v nich přežijete i nejhorší podmínky a dovedou vás bezpečně domů dávno poté, co baterie vašeho mobilu zemřela, mapy fungují totiž i offline.

Mění design podle vašeho přání 

Rádi si hrajete s designem? Pak vás potěší hodinky Sony Fes Watch U, které mají E-papír na displeji i popruhu. Můžete si vybrat ze 100 návrhů designu, a pokud vám ani to nestačí, udělat si vlastní. Chcete monitorovat svoji srdeční frekvenci, platit mobilem a mít díky GPS jistotu, že kdykoli přesně víte, kde jste?

Všechny tyto funkce i řadu dalších vám nabízí hodinky Skagen Falster 2. Toužíte po opravdu inteligentním fitness pomocníkovi? Fitbit Charge monitoruje všechno včetně spánku a plavání. Hodinky Apple Watch Series 4 mají oproti řadě 3 třeba lepší sledování běhu, nově sledují i turistiku a plavání. Dokážou i výborně monitorovat EKG, takže odhalí i závažné srdeční onemocnění. Také disponují novým režimem detekce pádu. 

Monitorování kyslíku v krvi i SOS signál 

Chytré věci ale nejsou jenom vaším trenérským guru, který hlídá kolik kroků za den uděláte a honí vás, když nesplníte limit. Umíte si představit, jaké využití mohou mít v medicíně třeba pro sledování tepu, nebo kyslíku v krvi ve spánku? I to je dnes možné.

Chytré hodinky LifePlus si poradí s monitorováním cukru v krvi – nezbytnost pro diabetiky.  Ovšem nemusí jít nutně jenom o hodinky. Stejnou funkci může splňovat i inteligentní šperk jako náramek, náhrdelník nebo prstýnek. Jako úplně obyčejný šperk vypadá náhrdelník Leaf Wearables. Pomocí Bluetooth se připojí k telefonu, vyšle SOS signál, upozorní přátele, rodinu, pošle textovou zprávu, i když je telefon mimo internet. Vynikající pro nemocné seniory.

Sekretářka ukrytá v prstýnku

Spojení mistrovské kvality a tradice švýcarských hodinek značky Filippo Loreti a chytrých hodinek přinesl exkluzivní renesanční model, který sleduje váš spánek a aktivitu, informuje a může přehrávat hudbu. Podnikáte a chcete si svoji sekretářku doslova omotat kolem prstu?

Pak si vyberte inteligentní prsten Xenxo, elegantní doplněk pro podnikatele. Dokáže odeslat SOS signál, počítat kroky, ukládat data, přehrávat hudbu, volat přes vestavěný reproduktor a mikrofon, navíc je integrovaný s asistentem Google a Siri. Bude sekretářkou, kterou budete mít k dispozici na svém prstu, kdykoli si vzpomenete. 

 
Buďte první

Mohlo by vás zajímat

Reklama