První smartphone bez okrajů a jiných výřezů bude mít Samsung: Co bude umět?

Fotoaparát, videokamera a čtečka otisků prstů budou schované pod displejem / YouTube/Samsung
Samsung chystá uvést na trh jeden velmi povedený mobilní telefon: model Samsung Galaxy S10 bude mít na čelní straně jen displej po celé délce těla a nic jiného. To ale není zdaleka vše.

Displej na novince tedy bude roztažen po celé délce až zcela přes okraj, navíc tento smartphone bude mít fotoaparát, videokameru a čtečku otisků prstů umístěné právě pod touto velkou dotykovou plochou.

Jak totiž bylo právě k vidění na akci Samsung OLED Forum v Číně, tato korejská firma odstraní všechny „rušivé prvky" mezi displejem mobilu a jeho šasi. Rozhodla se k tomu samozřejmě proto, aby maximalizovala užitkovou plochu displeje.

Očekává se, že Samsung Galaxy S10 bude mít obvyklou sestavu senzorů a scannerů pro FaceID. Pakliže Samsung tuto technologii dotáhne do konce (a dodejme, nezlomí mu opět vaz nějaký průšvih akumulátorového typu), pak to bude smartphone s vizuálně nejvíce dechberoucím zpracováním, jaký známe.

Připomínáme, že je to vše ještě stále ve fázi oficiálně nepotvrzených zpráv, takže Samsung ještě vše musí potvrdit. Ale vše mluví proto, že se chystá pro S10ku „velmi signifikantní re-design".

To bude zcela rozhodně věc, nad kterou v Apple nebude spát nejeden inženýr, jelikož se o to samé Apple pokouší již velmi dlouho. Jak se ale ukazuje, není to nic lehkého, když máte mít k dispozici i dopředu mířící senzory a kamery.

Apple (a i četné androidí značky) to zatím obešly šalamounsky: vytvořily zkosený „zářez" nahoře, kam se veškerá dopředná technika standardně soustředí. Tato metoda sice funguje, ale designově to není bůhvíjaký zázrak. 

Samsung má v této věci ale našlápnuto velmi dobře. Dokonce je známo i to, že hodlá v řadě Samsung Galaxy S10 uvést hned tři modely najednou. A pozor, stejně tak se chystá i jiný dlouho očekávaný model se skládacím displejem (mobil, jež se po rozevření a zafixování promění v tablet a je již dokonce i příhodně označen: „Winner", tedy „Vítěz"). Zatím má firma dva prototypy, ale zjevně stále váhá, zda dát přednost modelu spíše širšímu nebo spíše vyššímu.
 

Mohlo by vás zajímat

Reklama