Technologicky nadupané a ultrarychlé smartphony od Googlu poskytují vynikající fotografie

 
Další 1 fotografie v galerii
Párek high-endových smartphonů s řadou technologických vychytávek / Google
Stejně přesně jako hodinky, akorát na den nám Google dle slibu uvedl chytré mobily Pixel 2 a Pixel 2 XL. Konkurence tak má o vrásku více a my, zákazníci, o volbu více. Společnost Google tím pádem opět bude v této branži nastavovat trendy, spíše nežli je následovat (minimálně co se Androidu týče by to mělo být jasné a jisté).

Podle zahraničních novinářů, jež měli již čas si s dvojicí chvíli pohrát, je vzrušení z těchto nových modelů přímo hmatatelné a patrné v každém detailu. I když se o těchto modelech mluvilo dopředu skutečně hodně na kdejakém blogu a uniklých dat bylo nemálo, je zřejmé, že nadšení komunity stále přetrvává.

Co se týče hardwaru, tak jak Google Pixel 2, tak i Pixel 2 XL, jsou přesně tím, čím je Google udělal a my i celý trh očekává: jde o párek high-endových smartphonů poplatných „železu“ v roce 2017. Fascinující je zcela bezesporu i to, jak dobrými se mohou oba modely na trhu stát díky tomu, že má pro ně Google tak promyšlenou cestu…

Oba modely jsou svižné a to přímo šíleným stylem – čipset Snapdragon 835 a 4 GB RAM dnes prostě nemohou ve špice zklamat. Android verze 8.0 věcem rozhodně nijak též neubližuje. Oba jsou to kusy také překvapivě lehké a obě jejich hliníkem pokrytá těla jsou na dotek velmi „premiantsky“ působící. Uživatelé dávající na první dojem z doteku a váhy zde proto rozhodně budou uneseni.

Obě novinky patří k nejlepším fotomobilům současnosti!

Dvojice chytrých mobilů podporuje i technologii Google Active Edge (jenž je mimochodem podezřele podobná něčemu dost identickému od HTC se jménem HTC Edge Sense). Je určitě pravděpodobné, že některé věci licencované od HTC Googlem souvisí právě s ní. Tak či onak, když zmáčknete spodní polovinu zařízení, spustí se Google Assistant, jenž rázem začne naslouchat vašim příkazům. Nutno v této souvislosti podotknout, že Assistant odvedl výbornou práci i v davu lidí v ukázkové oblasti s tunou přítomných novinářů. Jeden malý zádrhel ale byl asi ten, že stisk by leckdo mohl vnímat jako až nepohodlně silný, takže snad půjde nastavit a mělo by to jít i přemapovat na jiné akce.

Všechny integrované digitální fotoaparáty jsou vynikající – jeden by řekl, že narvaná místnost s pochybným umělým osvětlením a řadou lesklých gadgetů nebude pro aparát právě ideální. Ale 12,2 Mpix senzor si vedl velmi dobře, ba výborně, takže v kombinaci s částí procesoru na rozeznávání a zpracování obrázků produkoval stabilně výborné fotky. Výstup z Note 8 a též i iPhone 8 Plus byl dobrý, ale Pixel se opravdu jeví znatelně lepší. 

Google nestrávil příliš mnoho času vykřikováním specifikací, takže některé z jeho dalších skvělých vlastností se jen letmo zmínily. Tak třeba – oba modely mají odolnost na prach a vodu dle normy IP67. Pixely 2 jsou též prvními masově produkovanými modely, jež mají integrovanou eSIM, přesto, že Google neměl zatím odvahu (či podporu operátorů?) zaříznout zcela právě tu tradiční (typu SIM). A ano, je tu i slot na nanoSIM karty.

I když oba modely sdílí stejnou platformu, jsou mezi nimi patrné i četné rozdíly. Samozřejmě vyniknou nejvíce tehdy, když máte obě zařízení vedle sebe, protože jedině pak vás obří 6“ OLED displej Pixelu 2 XL pohltí a nepustí. Není to sice displej tak perfektně bezokrajový, jako jsme zvyklí možná odjinud, je to ale pořád změna k lepšímu proti 5“ u Pixelu 2. Bylo by sice úžasné mít i ten (jako 5“) s 18:9 poměrem stran a „plným displejem“, ale evidentně by se to asi Google zatím ještě nerentovalo…

Suma sumárum - kdo si ohledně Google ponechá otevřenou hlavu, tak ten jím určitě bude potěšen i ohromen. Jsou to prostě prototypy platformy Android pro dny nadcházející!

Mohlo by vás zajímat

Reklama