Proč je lepší mít telefon s Androidem, novým nádherným kouskům s nakouslým jablíčkem navzdory?

 
Dalších 5 fotografií v galerii
Jaký mobilní OS je tedy dnes nejlepší? / Pixabay
Poslední dobou je nepsaným pravidlem, že kdekoliv se právě člověk ocitne mezi přáteli z IT branže, řeší se tam pracovně (i nevážně nad pivem) hlavně věci technického rázu. A není proto divu, že se v této sestavě zdaleka nejčastěji v těchto dnech zaobíráme věcmi na téma „Jaký mobilní OS je dnes nejlepší?“ či „Jaký mobilní OS má nejvyšší potenciál?“.

Tým Apple v posledních dnech předvedl některé skutečně velmi pádné argumenty s uvedením řady mobilních novinek. Vnucuje se tedy otázka, co má na vás v záloze právě Android, když se mu rozhodnete dát přednost?

S Androidem můžete mít mobil, jaký chcete

Apple sice možná uvedl více chytrých mobilů najednou, ale na celou androidí komunitu nemá ani náhodou – na trhu dnes totiž opravdu nenajdete jinou platformu, která by měla širší nabídku jednotlivých konkrétních kusů, nežli je právě Android. Kdo chce mobil super-levný, klidně může, kdo chce super-drahý, nic mu nebrání.

A v čem má Android též výhodu, je jeho možnost výběru konkrétní konfigurace – nelíbí se vám posledních pár mobilů od Apple? Máte smůlu! Nelíbí se vám pár posledních mobilů s Androidem? Vyberte si jiný v této třídě! Když vás u Androidu nenadchnul Samsung, třeba to bude HTC, Lenovo, Huawei, Motorola, Alcatel?

Ať již chcete obrovský displej velký jako tablet, gigantický akumulátor, nové hi-tech sklo, určitý konkrétní objem RAM, specifický Android OS, ve všech těchto případech vám Android poslouží, a to velmi dobře.

Praktické Androidí widgety nejde nemilovat!

Někdo jim nemůže přijít na jméno, ovšem jsou i lidé, jimž učinili právě dobře vybrané Androidí widgety jakoukoliv práci výrazně snazší. Přerovnávání ikon, svižné informace i rychlé odkazy na aplikace, to vše šetří čas – tedy pokud si vše dobře nastavíte a rozmístíte…

Více uživatelů na jednom mobilu

Jsme dnes v době, kdy se běžně o jeden firemní smartphone dělí desítka lidí, což z něj samozřejmě dělá bezpečnostní riziko při nedobré správě uživatele. Android naštěstí dobře ví, že ne vždy je dobrý nápad sdílet vše s jinými uživateli, proto vám již od modelu Android Lollipop 5.0 nabízí multi-uživatelský režim. Nic vám tedy nebrání, dát někomu mobil na hraní jakoby v režimu „Návštěvník“ a přitom si budete moci být jisti, že vám nějaký aktivní mládežník neobjedná něco omylem z e-shopu.

Google Assistant je stále k dispozici

Zatímco Apple má na iPhonech Siri, Google má Google Assistant. Ať už tedy máte důvod k nejednání s lidmi jakýkoliv, asistenti tu jsou a pokrývají zhruba stejné služby. Že vám Google Assistant zvládne taktéž odeslat SMS nebo e-mail v určený čas nebo přeložit alarm na jindy, to již nikoho nešokuje, ale on dnes umí být i propojen i s nespočetnými moderními domácími gadgety jako jsou chytré žárovky / světla, topení, reproduktory... Takže kdykoliv kupujete smartphone a hodláte jej využít ve vaší smart-domácnosti třetího tisíciletí opravdu do mrtě, zvolte i takové vybavení, jenž ho aktivně podporuje.

Aplikace pro vše na Google Play

Aktuálně je na Google Play Store k dispozici podle posledních oficiálních měření na 3 miliony aplikací! Není to tak dávno, co právě „Androidisté“ museli čekat na své vytoužené hry a aplikace, jenž se objevily nejdříve na iPhonech a poté na Androidech, časy se ale rozhodně změnily! Dnes naopak určuje trendy Google Play.

Šifrování dat

Pokud jste snad někdy měli strach, že se někde omylem objeví vaše osobní či firemní data, již si nemusíte zoufat, protože od šesté Androidí verze (Marshmallow) je šifrování dat nedílnou součástí systému a bezpečnost dat vrcholná priorita. Vaše zařízení je šifruje na hardwarové úrovni, což se hodí vždy.

Jednoduché čištění cache

Jestli má v něčem Android proti Apple opravdu navrch, tak v čištění cache. Za tím účelem stačí jen zamířit do Nastavení, Aplikací a tam na správu aplikací. A když na jakoukoliv kliknete (namátkou YouTube), rázem uvidíte, kolik zabírá dat, i jakou si vyžádala na vašem disku již i cache a co je nejlepší – jediným klepnutím ji celou můžete smazat! Na Apple je nutné aplikaci smazat a opět nainstalovat.

Prakticky neomezené místo

Potřebujete více místa na data nebo zálohy? Není problém, stačí vzít microSDHC/XC kartu. Ty začínají již na 4 GB a končí někde u 512 GB. To je samozřejmě velmi elegantní cesta, jak zvýšit prostor pro data, nemluvě o tom, že když máte vše na kartě, zbytečně se nehuntuje vnitřní eMMC disk. Kdo chce více místa na iPhonech, musí si to zaplatit již v úvodu.

80 % trhu patří Androidu

Kdo se rozhoduje podle tržního podílu, musí mu být jasné, že zde má Android navrch se svými cca 80 % mobilního trhu. A co je nejlepší, najdete jej stále častěji ve všelijakých multimediálních octa-core přehrávačích s DDR4 a v ceně od 1200-1500 Kč se spotřebou do 10 W, které již mají tolik výkonu, že se dají použít i jako běžný nenáročný desktop (psaní Office aplikací, odesílání e-mailů, podpora všech kodeků pro videa od DivX3 po 4k H.265, ...).

Mohlo by vás zajímat

Reklama