Nová stanice dobije elektromobil za 10 minut a zvýší tak jeho dojezdovou vzdálenost o 100 km

 
Další 1 fotografie v galerii
Stanice dokáže nabíjet dva elektromobily stejnosměrným proudem 2 x 75 kW / Siemens
Elektromobily se stále potýkají s tím, jak rychle získat při delších cestách dostatek energie. Nyní jim svitla naděje díky nové rychlonabíjecí stanici Siemens 150 kW, jež dokáže současně nabíjet dva elektromobily stejnosměrným proudem 2 x 75 kW.

Tato Nabíječka nabízí široký rozsah výstupního napětí od 200 V do 920 V. Při nabíjení trvajícím 10 minut se zvýší dojezdová vzdálenost až o 100 kilometrů.

Další nový model, rychlonabíjecí stanice 50 kW, nabízí široký rozsah výstupního napětí na DC konektorech – 30 až 920 V. Díky tomu je schopná efektivně nabíjet elektromobily s různou úrovní palubního napětí trakční baterie, které odpovídá technickým požadavkům nových typů elektromobilů připravovaných pro uvedení na trh od příštího roku a autobusům s více než DC 800 V.

Stanice umožní nabití z 0 na 80 % za 30 minut pomocí konektoru CCS2 50 kW. Po dobití baterie na 80 % se zbývajících 20 % nabíjí sníženým výkonem, aby nedošlo k jejímu poškození, což průměrně trvá až 30 minut.

Praktické také mohou být tzv. wallboxy, tedy nástěnné nabíjecí stanice. Wallboxy jsou určeny pro pevnou instalaci v osobních garážích, nákupních centrech, na menších parkovištích a na místech splňujících podmínky elektrického krytí IP 56. Instalace nástěnné nabíjecí stanice nevyžaduje jakýkoli zásah do domovní rozvodné sítě (AC 400 V, 16 A).

Wallbox může být vybaven řídícím vstupem pro HDO signál reagujícím na levnější noční proud, díky čemuž je provoz automobilu, ve srovnání s automobily s benzinovými nebo naftovými motory, ještě levnější.

Například nabíječka VersiCharge dokáže nabít baterii z 0 na 100 % za přibližně 4,5 hodiny. Vstupní příkonový proud je možné limitovat při uvedení do provozu. Nabíjecí proces se dá přerušovat/povolovat pomocí vzdáleného signálu (HDO, přístupový systém, energetický management). Tento typ je vybaven konektorem typu 2 (IEC 62196) Mennekes, na kabelu o délce 7 metrů.

 
Buďte první

Mohlo by vás zajímat

Reklama